Siódma Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 29 maja 2022 r.

„Jezus, wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce, błogosławił ich!”

• Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
    • Majówka o godz. 17.30 z nowenną do Ducha Świętego.
    • Trwamy w okresie wielkanocnym, w którym dobrze jest odprawić spowiedź wielkanocną. Okazja do spowiedzi 15 minut przed Mszą św.
    • Nabożeństwa majowe z nowenną do Ducha Świętego, po Mszy św. o godz. 18.00 do wtorku włącznie. Od środy nabożeństwa czerwcowe: w niedziele o godz. 17.30; w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.
    • Wtorek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
    • Środa – Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy modlić się tego dnia za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
    • Pierwszy czwartek miesiąca – modlitwa o powołania kapłańskie.
    • Pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godzinie 19.00.
    • Pierwsza sobota miesiąca – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
    • Sobota – Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się o godz. 19.00: konferencja, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św. na zakończenie czuwania.
    • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Proszę o ozdobienie kościoła i kaplic brzózkami. Pięćdziesiątnica kończy okres Wielkanocny.
  4. 16 czerwca – Boże Ciało. Procesja odbędzie się tradycyjnie do czterech ołtarzy po głównej Mszy św. o godz. 10.30. Proszę o przygotowanie ołtarzy: Ołtarz I – mieszkańcy Kątnej; Ołtarz II – mieszkańcy Mydlic; Ołtarz III – mieszkańcy Oleśniczki, Ołtarz IV – mieszkańcy Pietrzykowic.
  5. ZAPRASZAMY na PIKINIK RODZINNY który odbędzie się 18 – 19 czerwca, przy świetlicy w Brzeziej Łące. Wiele atrakcji dla rodzin w sobotę i niedzielę. Dochód z pikniku jest przeznaczony na remont kaplicy w Kątnej. Prosimy o przynoszenie fantów: mieszkańcy Kątnej do p. Sołtys, mieszkańcy Oleśniczki do rodziny p. Fedorowicz, mieszkańcy Śliwic u p. Sołtysa, pozostali parafianie na plebanię. Prosimy o upieczenie ciasta na festyn.
  6. Bóg zapłać za każde dobro i wszelką pomoc, a także za ofiarowane na plebanię produkty.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

•  III Mateusz Pomiećko, Krzeczyn, kawaler, Maria Dudek, Krzeczyn, panna