III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20 marca 2022 r.

Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie!

• Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
    • Codziennie po Mszy św. wieczornej różaniec w intencji pokoju na Ukrainie.
    • Środa: Nowenna do NMP.
    • Piątek: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
      • Msza św. o godz. 9.00 i 18.00.
      • Papież Franciszek, w związku z trwającą zbrojną agresją Rosji na Ukrainie, 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie w tym samym czasie trwali na modlitwie zjednoczeni z Biskupem Rzymu. W związku z tym, w naszym kościele o godz. 17.00 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej z modlitwą o pokój oraz z Aktem Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
      • Podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 możliwość podjęcia zobowiązania duchowej adopcji dzieci poczętych. Osoby zainteresowane, prosimy o wcześniejsze, zgłoszenie się do księży.
    • Piątek: indywidualne spotkanie duszpasterskie, dla kandydatów do bierzmowania, grupa II o godz. 19.30.
    • Sobota: zbiórka dla wszystkich ministrantów o godz. 12.00.
    • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Raków, środa godz. 17.00; Śliwice, czwartek godz. 17.00; Kątna piątek godz. 17.00; Brzezia Łąka piątek godz. 17.30
    • Na Mszy św. o godz. 12.00, Chór Parafialny Te Deum, będzie obchodził swój jubileusz 5-lecia istnienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
  4. Ks. Arcybiskup Józef Kupny, w sobotę, w Archikatedrze we Wrocławiu, ustanowił nadzwyczajnym szafarzem Eucharystii naszego parafianina: p. Marcina Cholewę z Brzeziej Łąki. P. Marcina i wszystkich nadzwyczajnych szafarzy polecamy modlitwie.
  5. Bóg zapłać za ofiary na rzecz misji. Zebrana kwota to 720 zł.
  6. Pomoc dla Ukrainy:
    • Potrzebna jest żywność dla uchodźców: konserwy, makarony, kasze, słodycze dla dzieci, środki higieniczne. Produkty prosimy dostarczać na plebanię. Dary będą przekazane uchodźcom zakwaterowanym w Hali Orbita.
  7. Parafialna Ekstremalna Droga Krzyżowa do sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy (ok. 30 km) odbędzie się 2 kwietnia wyjście o godz. 6.00. Zapisy i informacje w zakrystii u ks. Proboszcza.
  8. W zakrystii można nabyć wielkanocne baranki z białej czekolady, CARITAS w cenie 5 zł. Skarbonki na jałmużnę wielkopostną są na stoliku z tyłu kościoła.
  9. W kopertach, na tacę, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  10. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć ozdoby świąteczne i palmy wielkanocne. Dochód będzie przeznaczony na remont kaplicy w Rakowie.
  11. Kancelaria parafialna czynna środa, czwartek, piątek po Mszy św. wieczornej.