II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13 marca 2022 r.

Z obłoku odezwał się głos: «To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie!»

• Druga niedziela Wielkiego Postu, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele, jako dzień modlitw w intencji misji – zbiórka ofiar do puszki na dzieło misyjne.
    • Na Mszy św. o godz. 12.00, 6 chłopców i 2 dziewczynki zostało włączonych do LSO.
    • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
    • Codziennie po Mszy św. wieczornej różaniec w intencji pokoju na Ukrainie
    • Środa: Nowenna do NMP.
    • Piątek: indywidualne spotkanie duszpasterskie, dla kandydatów do bierzmowania, grupa I o godz. 19.30.
    • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Raków, środa godz. 17.00; Śliwice, czwartek godz. 17.00; Kątna piątek godz. 17.00; Brzezia Łąka piątek godz. 17.30
  3. Pomoc dla Ukrainy:
    • Urząd Gminy Długołęka zwraca się z prośbą do osób, które przyjęły już uchodźców z Ukrainy do swoich domów o zgłoszenie tego faktu w Urzędzie Gminy. Pomoże to ustalić dokładną liczbę uchodźców na terenie gminy, ale również w podejmowaniu działań zapewniających edukacje dla dzieci uchodźców.
    • Potrzebna jest żywność, dla uchodźców którzy przebywają na dworcu PKP we Wrocławiu. Można ofiarować, warzywa (ziemniaki, marchew itp.), makarony, kasze, słodycze dla dzieci. Produkty prosimy dostarczać na plebanię.
  4. Papież Franciszek w czwartek mianował ks. dr. Macieja Małygę, nowym biskupem pomocniczym naszej Archidiecezji. Otoczmy biskupa nominata naszą modlitwą.
  5. Parafialna Ekstremalna Droga Krzyżowa do sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy (ok. 30 km) odbędzie się 2 kwietnia. Zapisy i informacje w zakrystii u ks. Proboszcza. Droga Krzyżowa ulicami Brzeziej Łąki odbędzie się w piątek 8 kwietnia.
  6. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2022/2023 do publicznej Szkoły Podstawowej oraz publicznego Liceum, zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w szkole podstawowej w środę 16 marca od godz. 17.00, w liceum w sobotę 19 marca w godzinach od 10.00 do 14.00. Bliższe informacje na plakacie w gablotce.
  7. W zakrystii można nabyć wielkanocne baranki z białej czekolady, CARITAS w cenie 5 zł.
  8. W kopertach, na tacę, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  9. Kancelaria parafialna czynna środa, czwartek, piątek po Mszy św. wieczornej.

POŻEGNANIE:

W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Eleonora Zaleska (l. 98) z Brzeziej Łąki. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…