I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6 marca 2022 r.

Pełen Ducha Świętego, powrócił Jezus znad Jordanu, a wiedziony był przez Ducha na pustyni czterdzieści dni, i był kuszony przez diabła.

• Pierwsza miesiąca adoracyjna
    • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
    • Codziennie po Mszy św. wieczornej różaniec w intencji pokoju na Ukrainie
    • Wtorek: 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
    • Środa: Nowenna do NMP.
    • Sobota: Zbiórka ministrantów o godz. 12.00.
    • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Raków, środa godz. 17.00; Śliwice, czwartek godz. 17.00; Kątna piątek godz. 17.00; Brzezia Łąka piątek godz. 17.30
    • na Mszy św. o godz. 12.00 promocja nowych ministrantów.
    • Obchodzimy misyjną Niedzielę Ad Gentes, dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na wspieranie misji w Afryce.
  4. Pomoc dla Ukrainy:
    • W niedzielę i środę popielcową zostało zebrane 7602 zł. Środki zostały przekazane dla Caritas Ukraina. Bóg zapłać.
    • Diecezjalna Caritas organizuje konferencję dla osób, które chcą przyjąć uchodźców, w poniedziałek 7 marca o godz. 18:00 w Auli PWT (pl. Katedralny 1). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pomocą parafian.
    • Urząd Gminy Długołęka zwraca się z prośbą do osób, które przyjęły już uchodźców z Ukrainy do swoich domów o zgłoszenie tego faktu w Urzędzie Gminy. Pomoże to ustalić dokładną liczbę uchodźców na terenie gminy, ale również w podejmowaniu działań zapewniających edukacje dla dzieci uchodźców.
    • Na terenie naszych miejscowości gościmy już rodziny z UA. W związku z tym: szukamy osób, które mogłyby pomagać w wypełnianiu dokumentów, załatwiać sprawy urzędowe, pomóc np. w zrobieniu zakupów dla rodzin. Zapraszamy do świetlicy mieszkańców, którzy kogoś goszczą, po odbiór przydatnych rzeczy. W zbiórce brakuje poduszek, kołder, materacy.
  5. W zakrystii można nabyć wielkanocne baranki z białej czekolady, CARITAS w cenie 5 zł.
  6. W kopertach, na tacę, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  7. Kancelaria parafialna czynna środa, czwartek, piątek po Mszy św. wieczornej.

POŻEGNANIE:

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jerzy Lidzbarski (l. 77) z Wrocławia, śp. Wiesława Młynarczyk (l. 66) z Brzeziej Łąki, śp. Władysław Zieliński (l. 72) z Śliwice. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…