VIII NIEDZIELA w ciągu roku – 27 lutego 2022 r.

Jezus powiedział: „Bo z obfitości serca mówią jego usta.”

• Jako duszpasterze parafii, pragniemy w imieniu całej wspólnoty złożyć wyrazy solidarności mieszkańcom Ukrainy, którzy przeżywają dramat z powodu rosyjskiej agresji, i zapewnić ich o modlitwie.
    • Zbiórka ofiary do puszek z przeznaczeniem na organizację pomocy dla Ukrainy: dzisiaj i w Środę Popielcową po każdej Mszy św. Pomoc zostanie przekazana przez Caritas.
    • Mieszkańcy Sarn – naszej partnerskiej gminy na Ukrainie, pilnie potrzebują pomocy. W tym trudnym czasie niezbędne są im leki oraz środki medyczne. Lista niezbędnych środków medycznych: bandaże, plastry, opatrunki jałowe, gazy, koce termiczne, płyny odkażające, strzykawki. Rzeczy można przynosić na plebanię po Mszy św.
    • Codziennie po Mszy św. wieczornej różaniec w intencji pokoju na Ukrainie.
    • Wtorek: Okazja do spowiedzi św. przed rozpoczynającym się Wielkim Postem, od 17.30 do 18.00.
    • Środa Popielcowa: rozpoczyna okres liturgiczny Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Podobnie jak w Wielki Piątek należy powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczyć ilość pokarmów. Środa Popielcowa jest dniem, w którym winniśmy z racji religijnych doświadczyć uczucia niedosytu a nawet głodu. Niech nam w tym dniu towarzyszy szczególna intencja podana przez papieża Franciszka w obliczu wojny na Ukrainie: “Chciałbym zaapelować do wszystkich, zarówno wierzących, jak i niewierzących. Jezus nauczył nas, że na diaboliczny bezsens przemocy odpowiada się orężem Boga: modlitwą i postem. Zachęcam wszystkich, aby przypadająca 2 marca Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. W szczególny sposób zachęcam wierzących, aby w tym dniu intensywnie oddali się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny.” Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem Brzezia Łąka 9.00 i 18.00; Śliwice 16.30; Raków 16.30 Kątna 18.00. W środę popielcową adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej.
    • Do środy włącznie można składać na parkingu przy plebani elektrośmieci – pomoc dla misji.
    • I Czwartek miesiąca: po Mszy wieczornej: Adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • I Piątek miesiąca: spowiedź od godz. 17.30. W pierwszy piątek Wielkiego Postu, Kościół w Polsce będzie przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.
    • I Sobota miesiąca: Odwiedziny chorych i osób starszych od godz. 9.00. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
    • Raków, środa godz. 17.00;
    • Śliwice, czwartek godz. 17.00;
    • Kątna piątek godz. 17.00;
    • Brzezia Łąka piątek godz. 17.30
  4. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu
    • Brzezia Łąka o godz. 17.15.
  5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 3 do 6 kwietnia.
  6. W związku z wojną na Ukrainie zapraszam wszystkich chcących zaangażować się w przygotowanie pomocy dla uchodźców, wszystkich, którzy mogliby przyjąć uchodźców na spotkanie we wtorek o godz. 19:00 w sali na plebani.
    • I niedziela miesiąca – adoracyjna
    • Zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 10.15.
  8. Kancelaria parafialna czynna środa, czwartek, piątek po Mszy św. wieczornej.