XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14 listopada 2021 r.

Jezus powiedział do swoich uczniów: « Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec»

• Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka ofiar do puszki na pomoc mieszkańcom Libanu.
    • Spowiedź św.: w dni powszednie i w niedzielę – 15 min. przed Mszą św.
    • Środa – Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
    • Sobota – Wszystkich Ministrantów, Lektorów, kandydatów na ministrantów, nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, z okazji patronalnego święto Liturgicznej Służby Ołtarza, zapraszamy na ognisko przy plebani na godz. 15.00.
    • Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Za dwa tygodnie rozpoczniemy adwent.
    • Naszymi ofiarami do puszki wspierać będziemy budowę nowych kościołów w naszej archidiecezji.
    • Na Ostrowie Tumskim będziemy przeżywali Światowy Dzień Młodzieży. W programie są warsztaty, Adoracja, okazja do spowiedzi, Msza św., posiłek i koncert ks. Jakuba Bartczaka. Rozpoczęcie o godz. 13.15, zakończenie około 17.30. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Tomasza.
  4. Na stoliku prasowym znajduje się:
    • Informacja historyczna o kaplicy w Rakowie, a także ulotki z numerem konta na remont dachu zabytkowej kaplicy.
    • Prasa katolicka – zapraszamy do czytelnictwa.
  5. Papież Franciszek zachęca nas do korzystania z daru odpustu zupełnego przez cały listopad. Korzystajmy z tego daru ofiarując go za naszych zmarłych.
  6. Organizowany jest wyjazd z naszej parafii do Pragi, na jarmark Bożonarodzeniowy, w sobotę 11 grudnia. Koszt wyjazdu to 145 zł. Zapisy i bliższe informacje u ks. Macieja.
  7. Kancelaria parafialna czynna, w środę, czwartek i piątek pół godziny od zakończenia Mszy św.
  8. Mamy nową Księgę Intencji Mszalnych na rok 2022. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  9. Proszę abyśmy przez cały czas pobytu w kościele, posiadali maseczki zakrywające usta i nos  (z wyłączeniem momentu Komunii).
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i cały nadchodzący tydzień. Serdeczne życzenia składamy wszystkim obchodzącym osobiste czy rodzinne uroczystości.

POŻEGNIANIE

Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych: śp. Grzegorza Polańskiego (l.45) z Piecowic. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.