XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 7 listopada 2021 r.

Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała na swe utrzymanie»

• Pierwsza miesiąca – adoracja po Mszy św.
    • Dodatkowa Msza św. o 10.15 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
    • Nabożeństwa wypominkowe w kościele parafialnym rozpoczynają się o godz. 18.00; połączone są z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie jest Msza święta.
    • Poniedziałek – spotkanie kręgu biblijnego po Mszy św. wieczornej.
    • Czwartek – 103 rocznica odzyskania niepodległości. Porządek Mszy św.:
      • Śliwice 7.30;
      • Kątna 9.00;
      • Raków 10.30;
      • Brzezia Łąka 12.00 i 18.00.
      • Msza św. o godz. 12.00, w intencji pojednania i pokoju w naszej Ojczyźnie. Chór parafialny wspólnie z p. Organistą przygotował koncert pieśni religijno-patriotycznych. Chórzyści serdecznie zapraszają do Rakowa po Mszy św. o 10.30 na krótki koncert pieśni Legionów Polskich, a w Brzeziej Łące chór zaśpiewa po Mszy św. o godzinie 12.00. Chórzyści swoim występem chcą wspomóc zbiórkę na remont kaplicy w Rakowie, po koncercie będzie można złożyć ofiarę na ten cel.
    • Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka ofiar do puszek na pomoc mieszkańcom Libanu.
  4. Na stoliku prasowym znajduje się:
    • Informacja historyczna o kaplicy w Rakowie, a także ulotki z numerem konta na remont dachu zabytkowej kaplicy.
    • Prasa katolicka – zapraszamy do czytelnictwa.
  5. Papież Franciszek zachęca nas do korzystania z daru odpustu zupełnego przez cały listopad. Korzystajmy z tego daru ofiarując go za naszych zmarłych.
  6. Można jeszcze składać wypominki. Przy wyjściu z kościoła można pobrać kartki wypominkowe. Prosimy o wpisywanie nazwisk drukowanymi literami, a także wpisać miejscowość i ulicę ofiarodawcy.
  7. Organizowany jest wyjazd z naszej parafii do Pragi, na jarmark Bożonarodzeniowy, w sobotę 11 grudnia. Koszt wyjazdu to 145 zł. Zapisy i bliższe informacje u ks. Macieja.
  8. Kancelaria parafialna czynna, w środę, czwartek i piątek pół godziny od zakończenia Mszy św.
  9. Mamy nową Księgę Intencji Mszalnych na rok 2022. Intencje można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  10. Proszę abyśmy przez cały czas pobytu w kościele, posiadali maseczki zakrywające usta i nos  (z wyłączeniem momentu Komunii).
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i cały nadchodzący tydzień. Serdeczne życzenia składamy wszystkim obchodzącym osobiste czy rodzinne uroczystości.