OGŁOSZENIA DOTYCZĄCE ORGANIZACJI WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ w Roku Pańskim 2021 w parafii Brzezia Łąka – zmiany

Po świętach nie odbędzie się wizyta duszpasterska „kolęda” w tradycyjnej formie. Uwzględniając oczekiwania wyrażane przez niektórych parafian, a równocześnie istniejące ograniczenia oraz uzasadnione obawy o bezpieczeństwo, zdrowie i życie swoje i najbliższych, w oparciu o wytyczne Kurii Metropolitalnej parafia przygotowuje kilka możliwych form. Prosimy o rozważenie każdej z nich i podjęcie decyzji o wyborze najbardziej właściwego dla siebie rozwiązania. Proponowane formy „kolędy” są następujące:

1. Wizyta duszpasterska przełożona na okres po ustabilizowaniu się sytuacji (o ile nastąpi to w ciągu najbliższych kilku miesięcy). W tym przypadku można również rozważyć skorzystanie z kolejnej propozycji (pkt. 2 lub 3).
  2. Spotkania duszpasterskie w kościele dla parafian z kolejnych części parafii. Spotkanie połączone z Mszą Św. sprawowaną w intencji uczestników, możliwe uczestnictwo „na żywo” on line.
  3. Wizyta kolędowa w tradycyjnej formie: odwiedziny domów połączone z udzieleniem błogosławieństwa ich mieszkańcom. Prosimy jednak nie czuć się w żaden sposób przymuszonym do zaproszenia księdza. Prosimy parafian, którzy chcą skorzystać z tradycyjnej wizyty duszpasterskiej o zgłoszenie gotowości przyjęcia księdza do 6 stycznia 2021. r. Są dwie możliwości zgłoszenia:
    • wypełniony formularz zgłoszeniowy (wyłożony na stoliku prasowym z tyłu kościoła) wrzucić na tacę lub zostawić w zakrystii/ kancelarii.
    • Ze strony internetowej parafii pobrać formularz[formularz kolędy] i wypełniony przesłać na adres mail: brzezialaka@archidiecezja.wroc.pl

Wizyta kolędowa w tradycyjnej formie rozpocznie się 18 stycznia 2021 r. Szczegółowy plan kolędy zostanie opracowany po przyjęciu wszystkich zgłoszeń. W przypadku niewielkiej liczby zgłoszeń każda wizyta będzie umawiana indywidualnie.

Zapewniamy o naszej modlitwie również tych, którzy z przyczyn obiektywnych nie będą mogli się z nami spotkać na tegorocznej kolędzie.