III NIEDZIELA ADWETU – 13 grudnia 2020 r.

Pojawił się człowiek posłany przez Boga – Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz został posłany, aby zaświadczyć o światłości.

1. Dzisiejsza niedziela III adwentu nazywana jest Gaudete – niedzielą radości:
    • Witamy z posługą słowa ks. Rafała Swatka – wikariusza katedry we Wrocławiu.
    • Dziś 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Prośba do wiernych, o włączenie się w inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego. Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19.30.
    • Roraty: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; w soboty o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci z lampionami i serduszkami dobrych uczynków, a także dorosłych i młodzież.
    • Sobota; Adoracja Najświętszego Sakramentu od 19:00 do 20:00. Adwentowe czuwanie i czas na osobistą modlitwę. W trakcie Adoracji okazja do spowiedzi św.
    • Spowiedź św. przed każdą Mszą św.
  3. W najbliższą niedzielę, IV adwentu:
    • Z posługą słowa będziemy gościć O. Oskara Maciaczyka OFM, Duszpasterza Akademickiego z Wrocławia.
    • Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św.
  4. Planowane Msze św. pasterskie: Śliwice 20.00; Raków 20.00; Kątna 22.00; Brzezia Łąka 22.00 i o północy.
  5. Bóg zapłać za złożone ofiary na pomoc Kościoła na Wschodzie. Zebrana kwota to 402 zł.
  6. Osoby z Rady Parafialnej oraz wolontariusze roznoszą opłatki rodzinom naszej parafii. Ofiary są przeznaczone na potrzeby parafii. Opłatki są również do nabycia w zakrystii.
  7. Świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom do nabycia po Mszy św. w zakrystii: małe po 6 zł; duże po 15 zł.
  8. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
  9. POŻEGNANIE: W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Genowefa Jaworska z Kątnej; śp. Jan Dziewięcki z Bielawy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…