Ofiarowanie Pańskie – 2 luty 2020 r.

Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: «Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu».

1. Dziś przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego, które w naszej tradycji jest nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To również pierwsza niedziela miesiąca – adoracja po każdej Mszy świętej. Po Mszy świętej, zbiórka do puszki, na potrzeby Zakonów Sióstr Klauzurowych.

2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św.: w kaplicach filialnych 20 minut przed Mszą św. W kościele parafialnym w piątek od godz. 17.30.

3. W poniedziałek we wspomnienie św. Błażeja – patrona osób chorych na choroby gardła, po Mszy św. specjalne indywidualne błogosławieństwo.

4. W środę nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Po Mszy św. we wspomnienie św. Agaty Męczennicy, błogosławieństwo chleba.

5. W czwartek ks. Maciej zaprasza na spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00.

6. Bóg zapłać wszystkim którzy zaangażowali się w piękne przygotowanie spotkania kolędowego: chórowi, scholii dziecięco-młodzieżowej, wszystkim instrumentalistom. Zapraszamy osoby dorosłe do śpiewu w chórze parafialnym, próby odbywają się w poniedziałki o godz. 18.15. Chór prowadzi p. Katarzyna Kordyjak. Dzieci, młodzież zapraszamy do śpiewu w scholii parafialnej. Próby są o godz. 17.40. Scholę prowadzi Monika Bełkot.

7. Tegorocznych Maturzystów zapraszamy na pielgrzymkę na Jasną Górę 29 lutego 2020 r.. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

8. Bóg zapłać wszystkim którzy pomagali przy demontażu choinek i dekoracji świątecznej.

9. Dziś w Kątnej bieg charytatywny dla ciężko chorej Tosi. Początek o godz. 13.00. Natomiast za tydzień Sołtys i Rada Sołecka Rakowa wraz z mieszkańcami, zapraszają do świetlicy na godz. 11.30 na kiermasz ciast, wraz z dobrą kawą, herbatą. Cały dochód zostanie przekazany na leczenie ciężko chorych dzieci Tosi z Oleśnicy i Frania z Namysłowa.

10. Kancelaria parafialna czynna w środę, czwartek, piątek od godz. 18.30 do 19.00.

z życzeniami Błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz