III Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2019 r.

Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: «Co wyszliście obejrzeć na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? ale co wyszliście zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego?

1. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. W naszej parafii witamy Ojca Cypriana Tomaszczuka OSB. Dziś po Mszy św. wieczornej modlitwa w duchu TAIZE.
  2. Na czas rekolekcji nie będzie odprawianych rorat, zapraszamy od czwartku o godz.18.00.
  3. Spotkanie organizacyjne rodzin, które zadeklarowały przyjęcie młodych na spotkanie Taize, we wtorek o godz. 20.00.
  4. Osoby z Rady Parafialnej, oraz wolontariusze roznoszą opłatki i kalendarze parafialne. Ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Świece, opłatki, kalendarze i kartki świąteczne są również do nabycia w zakrystii.
  5. Bardzo prosimy o pomoc w ustawieniu choinek i instalacji dekoracji świątecznych w sobotę o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy dorosłych, straż oraz młodzież. Bardzo proszę o poczucie odpowiedzialności i pomoc.
  6. Nasza Parafia włącza się w Akcje „Mikołajowa Paka dla dzieciaka.” Jest to pomoc dla niepełnosprawnych dzieci z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego im. św. Jana Pawła II w Jaszkotlu. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami w poniedziałek 23 grudnia od godz. 9.00. Nowe adresy można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.
  8. Wójt gminy Długołęka p. Wojciech Błoński wraz z kołami gospodyń wiejskich z naszej gminy, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 22 grudnia w niedzielę o godz. 12.00 w Urzędzie Gminy Długołęka. Koła gospodyń przygotują poczęstunek, będzie okazja do wspólnego kolędowania i ubrania choinki. Chętni mogą przynieść ze sobą ozdoby, które zawisną na świątecznym drzewku.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół na Wschodzie. Zebrano kwotę 690 zł.
  10. Bóg zapłać Chórowi Parafialnemu za przygotowanie i piękne wykonanie Akatystu.

1. Maciej Węgierek zam. Brzezia Łąka, Patrycja Lipiec zam. Piszkawa

POŻEGNANIE

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Roman Molenda; Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

z życzeniami Błogosławieństwa Bożego na III tydzień Adwentu