II Niedziela Adwentu – 8 grudnia 2019 r.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Anioł wszedł do Maryi i rzekł: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami”. Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie.

1. Dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – jedno z najważniejszych świąt Kościoła. Przeżywamy dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Naszych braci i siostry w wierze wspieramy dzisiaj modlitwą i ofiarami, które zostaną złożone do puszki.

2. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Akatyst ku czci Bogurodzicy, który zostanie wykonany przez nasz Chór Parafialny, dziś po Mszy świętej wieczornej.

3. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku odprawiane o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci z lampionami i serduszkami dobrych uczynków, a także dorosłych i młodzież.

4. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, którym przewodniczyć będzie O. Cyprian Tomaszczuk, Benedyktyn. Za tydzień po Mszy św. wieczornej nabożeństwo w duchu Taize.

5. Bóg zapłać wszystkim uczestniczącym w uroczystości odpustowej, za wspólnotę wiary i modlitwy. Bóg zapłać każdemu, kto pomagał świętemu Mikołajowi w przygotowaniu paczek dla dzieci.

6. W zakrystii i kancelarii, możemy zamawiać intencje mszalne na rok 2019 i 2020.

7. Osoby z Rady Parafialnej oraz wolontariusze roznoszą opłatki i kalendarze parafialne rodzinom naszej parafii. Ofiary są przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

8. Parafialny Oddział Caritas, rozprowadza świece: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.” Świece: małe po 6 zł; duże po 14 zł. Są również kartki na Boże Narodzenie wydane przez Stowarzyszenie „Apostołowie Miłosierdzia” w cenie 2 zł. Dochód przeznaczony jest na rzecz dzieci potrzebujących pomocy.

9. Nasza Parafia włącza się w Akcje „Mikołajowa Paka dla dzieciaka.” Jest to pomoc dla dzieci z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego im. św. Jana Pawła II w Jaszkotlu. Szczegóły na plakacie w gablocie.

1. Maciej Węgierek zam. Brzezia Łąka, Patrycja Lipiec zam. Piszkawa

POŻEGNANIE

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Andrzej Kusiak; śp. Teresa Kubacka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

z życzeniami Błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień