I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019 r.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. a to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o jakiej porze nocy nadejdzie złodziej, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”.

1. Rozpoczynamy Adwent. To czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Sensem tego czasu jest doświadczenie żywej obecności Chrystusa w swoim życiu. Pomogą nam w tym duchowe praktyki:

• Roraty: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. W tym roku roraty będziemy przeżywać, poznając życie Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Dzieci będą otrzymywać pamiątki z kolejnych nabożeństw. Roraty są nabożeństwem światła, dzieci prosimy o przynoszenie lampionów. Prosimy aby dzieci przynosiły samodzielnie wykonane serduszka z dobrymi uczynkami. Będą później zawieszone na choince.

• Rekolekcje adwentowe (15-18 grudnia) poprowadzi O. Cyprian Tomaszczuk, Benedyktyn.

• Spowiedź świąteczna w środę 18 grudnia.

2. Dziś na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli miesiąca.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 18.00, a następnie Msza święta.

4. Uroczystość Odpustowa ku czci św. Mikołaja, 6 grudnia o godz. 18.00. To dzień świąteczny nas wszystkich, niech każdy parafianin czuje się zaproszony. Mszę św. odpustową odprawi ks. Piotr Duda, Sekretarz PWT we Wrocławiu. Na Mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które zostaną rozniesione do rodzin naszej parafii.

5. Spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci, w kościele parafialnym, 6 grudnia po Mszy odpustowej ok. godz. 19.00. Rodzice mogą wcześniej pomóc św. Mikołajowi w przygotowaniu paczek. Podpisane paczki dostarczamy na plebanię. Pani Sołtys Brzeziej Łąki organizuje spotkanie ze św. Mikołajem w świetlicy o godz. 16.00.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi 30 minut przed Mszą świętą.

7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, odwiedziny chorych od godz. 9.00; w sobotę po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

8. Za tydzień, podczas Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy tzw. Godzinę Łaski – czas szczególnej modlitwy w intencji ludzi, którzy oddalili się od Boga.

9. Za tydzień, zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

10. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Akatyst ku czci Bogurodzicy, który zostanie zaśpiewany przez nasz Chór Parafialny w niedzielę 8 grudnia po Mszy świętej wieczornej.

11. Parafialny Oddział Caritas, od dziś rozprowadza Świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece: małe po 6 zł; duże po 14 zł, a także stroiki i ozdoby, których dochód całkowicie przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla najuboższych parafian. W sklepach naszej parafii, będą specjalnie oznaczone kartony na żywność dla ludzi potrzebujących.

12. Można jeszcze zgłosić chęć przyjęcia młodzieży w ramach Europejskiego Spotkania Młodych Taizé (28 grudnia – 1 stycznia). Formularze gotowości wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła. Wypełnione formularze można składać w zakrystii lub kancelarii. Planujemy przyjęcie ok. 50 osób

13. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny w cenie 6 zł.