XXXIV Niedziela Zwykła – 24 listopada 2019 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Lecz drugi, karcąc go, rzekł: «Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? My przecież – sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił». I dodał: «Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa». Jezus mu odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam ci: Dziś będziesz ze Mną w raju».

1. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Naszymi ofiarami na tacę wspieramy budowę nowych kościołów w naszej archidiecezji.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 18.00, a następnie Msza święta.

3. Krąg Biblijny w czwartek o godz. 19.00.

4. Formularze gotowości przyjęcia młodzieży w ramach Europejskiego Spotkania Młodych Taizé (28 grudnia – 1 stycznia) wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła. Wypełnione formularze można składać w zakrystii lub kancelarii. Planujemy przyjęcie ok. 50 osób (mamy już deklaracje przyjęcia ok. 25 osób).

5. Uroczystość Odpustowa ku czci św. Mikołaja, 6 grudnia na Mszy świętej o godz. 18.00.

6. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu; będą trwały do środy. Spowiedź przedświąteczna odbędzie się w środę, 18 grudnia, na zakończenie rekolekcji.

7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, odwiedziny chorych od godz. 9.00.

8. Za tydzień w I Niedzielę Adwentu, Parafialny Oddział Caritas, będzie rozprowadzał Świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece: małe po 6 zł; duże po 14 zł, a także stroiki i ozdoby, których dochód całkowicie przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla najuboższych parafian.

9. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Wiesławę Kozyrę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…