XVI Niedziela Zwykła w ciągu roku – 21 lipca 2019 r.

A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona».

1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w środę o godz. 18.00.
  2. W czwartek 25 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie pojazdów z okazji święta św. Krzysztofa, patrona kierowców. Ofiary na tacę zostaną przeznaczone na pomoc przy zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy.
  3. Zapraszamy do udziału w XXXIX Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę w dniach 2-10 sierpnia. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.
  4. Bóg zapłać wszystkim którzy przyczynili się do organizacji, pomocy i uczestniczyli w Festynie Parafialnym. Uzyskana kwota to 16 407 zł, w całości przeznaczona jest na remont kaplicy w Rakowie.
  5. Kancelaria czynna od środy do piątku, w godz. 18.30 do 19.00.
  6. Spowiedź św.: w dni powszednie i w niedzielę – 10 min. przed Mszą św.
  7. KALENDARZ LITURGICZNY:
    • 22 lipca (poniedziałek) – św. Marii Magdaleny (święto)
    • 23 lipca (wtorek) – św. Brygidy, patronki Europy (święto)
    • 24 lipca (środa) – św. Kingi (wspomnienie)
    • 25 lipca (czwartek) – św. Jakuba Apostoła (święto)
    • 26 lipca (piątek) – św. Joachima i Anny (wspomnienie)
  8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
    • III Dawid Piejko zam. Brzezia Łąka, Kamila Anisimowicz zam. Długołęka
    • II   Ireneusz Palczewski zam. Oleśniczka, Karolina Zimna zam. Wrocław
    • II   Mateusz Halewicz zam. Raków, Paulina Kurek zam. Byków
  9. POŻEGNANIE: W minionym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy śp. Zbigniewa Polańskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…