UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21 kwietnia 2019 r.

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».

1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, którą przeżywamy to najważniejsze święto naszej wiary. Dziś nie ma Mszy św. o godz. 18.00
  2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Dodat­kowo w Śliwicach o godz. 10.30. Naszymi modlitwami i ofiarami złożonymi na tacę wspieramy Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom.
  3. Za tydzień w niedzielę Bożego Miłosierdzia, będziemy gościć ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolitę Lwowskiego, który przekaże naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Mszę św. na godz. 12.00.
  4. W tygodniu, po Mszy świętej wieczornej, nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  5. Bóg zapłać rodzinom naszej parafii za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację kościoła.
  6. Bóg zapłać tym, którzy czynnie uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję ks. Maciejowi, szafarzom, lektorom i ministrantom za przygotowanie i przebieg liturgii; kościelnemu – p. Janowi za stałą opiekę nad naszym kościołem; organistce – p. Teresie za prowadzenie śpiewu; chórowi Te Deum, zespół Dysonans za ubogacenie nas śpiewem; Druhom Strażakom za trzymanie warty przy Bożym Grobie, a także za pomoc przy organizacji procesji rezurekcyjnej; rodzinom z Domowego Kościoła za dekoracje w kościele, pszczelarzom z Pietrzykowc za woskowy Paschał do kościoła, paniom z Klubu Seniora za palmę i wianki, Markowi Masternakowi za wykoszenie trawy wokół kościoła. Wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do przeżycia tych świątecznych dni składam serdeczne Bóg zapłać. Niech sam Bóg wynagrodzi Waszą życzliwość obfitością swojej łaski.
  7. W przyszłą niedzielę, prosimy o przyniesienie skarbonek wielkopostnych dla Parafialnego Oddziału Caritas.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, w radosnym dniu Zmartwychwstania Pańskiego składamy Parafianom i miłym Gościom najserdeczniejsze życzenia:. By tegoroczna Wielkanoc napełniła nas świadomością, że „nic ponad miłość Chrystusa”, że jedynie On jest „drogą, prawdą i życiem”. Niech radosne „Alleluja!” rozbrzmiewa nie tylko w naszych duszach, ale niech słyszy je cały świat.

Ks. Tomasz Płukarski – Proboszcz

Ks. Maciej Zacharczuk – Wikariusz