NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 30 grudnia 2018 r.

Jezus odpowiedział: «Czemu Mnie szukaliście? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?»

  1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po każdej Mszy św. indywidualne błogosławieństwo rodzin. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas Mszy św. o godz. 12.00.
  2. W poniedziałek (31 grudnia); Msza św. i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku w kaplicach filialnych i w kościele parafialnym. W trakcie nabożeństwa sprawozdanie z życia parafii z ostatniego roku.
  3. We wtorek (1 stycznia) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy niedzielny. Nie ma Mszy św. o 7.30. Dodatkowa Msza w Śliwicach o godz. 10.30.
  4. W sobotę (5 stycznia) po Mszy św. o godz. 18.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Po Mszy Panie z Żywego Różańca proszę o pomoc w przygotowaniu kredy i kadzidła.
  5. Za tydzień w niedzielę (6 stycznia) Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Ofiary na tacę przeznaczone są na Papieski Fundusz Misyjny. W trakcie Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła, które będzie można otrzymać przy wyjściu z kościoła. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. Spotkanie opłatkowe dla członków Rady Parafialnej, osób które roznosiły opłatki, Caritas w niedzielę 6 stycznia o godz. 15.00.
  7. Od środy 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Program na bieżący tydzień jest w gablocie i na stronie parafialnej. W czasie trwania kolędy, nie Mszy w kaplicach filialnych. W dni powszednie Msza św. o godz. 15.00.
  8. Kancelaria parafialna czynna w trakcie trwania kolędy w dni powszednie od 14.30 do 15.00.

Darem, którego potrzeba nam najbardziej, jest Boże błogosławieństwo.
Ono przychodzi zawsze, gdy wzywamy Bożego imienia.
Zatem na Nowy Rok Pański 2019, życzymy Bożego błogosławieństwa.

Ks. Tomasz Płukarski

Ks. Maciej Zacharczuk