II NIEDZIELA ADWENTU – 9 grudnia 2018 r.

Jan obchodził więc całą okolicę nad Jordanem i głosił chrzest nawrócenia dla odpuszczenia grzechów, jak jest napisane w księdze mów proroka Izajasza: «Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! ».

 1. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. W naszej parafii witamy ks. Bartosza Barczyszyna.
 2. Przeżywamy dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie (dawne kraje Związku Radzieckiego). Naszych braci i siostry w wierze wspieramy dzisiaj modlitwą i ofiarami, które zostaną złożone do puszek.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 18.00, a następnie Msza święta. Na roraty zapraszamy od środy.
 4. Bóg zapłać wszystkim uczestniczącym w uroczystości odpustowej, za wspólnotę wiary i modlitwy. Bóg zapłać każdemu, kto pomagał świętemu Mikołajowi w przygotowaniu paczek dla dzieci. Rodzicom, sponsorom, młodzieży za pakowanie paczek.
 5. W zakrystii i kancelarii, możemy zamawiać intencje mszalne na rok 2018 i 2019.
 6. Osoby z Rady Parafialnej oraz wolontariusze roznoszą opłatki i kalendarze parafialne rodzinom naszej parafii. Ofiary są przeznaczone na cele remontowe kościoła i kaplic naszej parafii.
 7. Parafialny Oddział Caritas, rozprowadza Świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece: małe po 6 zł; duże po 14 zł, a także stroiki i ozdoby, których dochód całkowicie przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla najuboższych parafian. W sklepach naszej parafii, są specjalnie oznaczone kartony na żywność dla ludzi potrzebujących.
 8. Zbiórka ministrantów w sobotę 15 grudnia po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.
 9. Maciej prosi rodziców ministrantów o kontakt w sprawie planowanego spotkania opłatkowego, które odbędzie się 29 grudnia po Mszy wieczornej.
 10. Pani Ewa w sprawie opłat za groby oczekuje w czwartek o godz. 17.00.
 11. Kancelaria parafialna czynna w środę, czwartek, piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
 12. Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Gość Niedzielny w cenie 5 zł. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze misyjne w cenie 10 zł.
 13. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin: śp. Józef Gałęzowski;

Z życzeniami Błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień:

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz

Ks. Maciej Zacharczuk – wikariusz

Ks. Bartosz Barczyszyn – rekolekcjonista