XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 października 2018 r. – Rocznica Poświęcenia Kościoła

Jezus przystanął i rzekł: «Zawołajcie go». I przywołali niewidomego, mówiąc mu: «Bądź dobrej myśli, wstań, woła cię». On zrzucił z siebie płaszcz, zerwał się na nogi i przyszedł do Jezusa.

 1. Kościół w Polsce przeżywa X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Organizujące go papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) co roku zwraca uwagę na wybrany kraj szczególnie doświadczany prześladowaniami chrześcijan. W tym roku będzie to Pakistan. Ofiarami do puszki wspieramy prześladowanych chrześcijan.
 2.  Mimo zmiany czasu na zimowy porządek Mszy w tygodniu, pozostaje bez zmian. Ostatnie dni, wspólnej modlitwy różańcowej o 17.30 w kościele parafialnym.
 3. W środę okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.15.
 4. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych
  • 7.30 Brzezia Łąka i Śliwice
  • 9.00 Kątna i Raków
  • 10.15 Brzezia Łąka
  • 12.00 CMENTARZ PARAFIALNY i procesja z modlitwą za zmarłych.
 5. W piątek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Porządek Mszy świętych:
  • 16.30 Raków i Śliwice
  • 18.00 Kątna Brzezia Łąka.
 6. 2 listopada w I piątek miesiąca od godz. 19.00 do 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej parafii.
 7. Odpust zupełny można uzyskać jeden raz od południa 1 listopada aż do północy 2 listopada br. Warunki uzyskania odpustu to Spowiedź i Komunia św.; pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwa „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolna modlitwa w intencjach Ojca św. oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Ponadto wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i nawet tylko w myślach pomodlą się za zmarłych w czyśćcu cierpiących zyskują odpust za zmarłych. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, potem cząstkowy.
 8. W sobotę odwiedzimy osoby chore i starsze z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie adresów takich osób, ponieważ pozostawione adresy są nieaktualne.
 9. Pani Ewa w sprawie opłat za groby oczekuje we wtorek o godz. 18.30. Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy św. wieczornej.
 10. Nowym Grabarzem naszego cmentarza został nasz parafianin p. Grzegorz Niewiarowski. Pan Grzegorz będzie dbał o porządek na naszym cmentarzu parafialnym. Proszę się do niego zgłaszać w celu przygotowania miejsca pochówku naszych zmarłych. Numer telefonu dostępny jest na tablicy ogłoszeń przy cmentarzu oraz w kancelarii parafialnej. P. Piotrowi Masternakowi bardzo serdecznie dziękujemy za wieloletnia posługę na naszym cmentarzu, życząc dużo sił i zdrowia.
 11. Przy wyjściu z kościoła można pobrać kartki wypominkowe. Prosimy o wpisywanie nazwisk drukowanymi literami, a także wpisać miejscowość i ulicę ofiarodawcy.Zapraszamy do czytelnictwa prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Nowe Życie

INTENCJE