Ogłoszenia parafialne – WIELKANOC – 01 kwietnia 2018r.

WIELKANOC 2018r.

1. Pierwsza Msza św. Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego o g. 6,00 z procesją eucharystyczną. Nie ma o 7,30 i 18,00 (z racji Wigilii).  Pozostałe Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:  Kątna – 9.00, Raków – 10.30, Śliwice – 11,15. Brzezia Łąka – 12.00 i z udzieleniem Sakramentu Chrztu św. o 13,30;
    2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Dodat­kowo w Śliwicach o g. 11.15.
    3. W tym tygodniu Msze św. o g. 18,00 tylko w kościele parafialnym. Do kancelarii parafialnej zasadniczo zapraszamy w środę ok. 18,35; albo umówić się z kapłanem po Mszy św. na inny dzień.
    4. Miło nam poinformować naszych Parafian o zaawansowanych pracach nad sprowadzeniem relikwii Św. Jana Pawła II dla parafii. Relikwie otrzymamy za zgodą Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego od ostatniego sekretarza Św. Jana Pawła II Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego ze Lwowa, który do nas przybędzie. Szczegóły podamy po powrocie księdza proboszcza z Ukrainy w następnym tygodniu.
    5. W Wielki Poniedziałek Rada Parafialna odbyła kolejne spotkanie, na którym omówiono sprawy personalne, jak urlop roczny Pana katechety Mgr Pawła Masternaka oraz wolontariuszy wspomagających prace duszpasterskie. Zakończono ewidencję grobów na cmentarzu w trzech księgach cmentarnych oraz wersji elektronicznej. Nie będą w tym roku podnoszone opłaty za miejsce na cmentarzu, bowiem powoli uzupełniane wpłaty za zaległości; w całości pokrywają bieżące potrzeby, a Ksiądz Tomasz zamierza nawet dokończyć z woluntariuszami malowanie ogrodzenia.
    6. Podobnie jest z ofiarami 40 zł rocznie od każdej rodziny na sprzątanie kościoła. Cieszy nas coraz większe zrozumienie tego dobra wspólnego.
    7. Podtrzymano decyzję z poprzedniego posiedzenia o przeznaczeniu dobrowolnych ofiar od rodzin naszej parafii z obecnej zbiórki na dokończenie remontu kaplicy w Kątnej. Ta zbiórka rozpocznie się po Wielkanocy. Prosimy wszystkie osoby, które uczestniczyły w ostatniej zbiórce o kolejną pomoc. Cieszy nas fakt, ze przybyli nowi woluntariusze, zarówno w Brzeziej Łące, jak i w innych miejscowościach. Wszystkich zaś Parafian prosimy o życzliwość wobec tych zbierających. Dzięki takiej pomocy już wyremontowaliśmy całkowicie kaplice w Rakowie i Śliwicach, stąd ze sprawiedliwości trzeba to zrobić w Kątnej.
    8. W przyszłą niedzielę tj. Niedzielę Miłosierdzia prosimy o przyniesienie skarbonek wielkopostnych wyrzeczeń w rodzinie dla Parafialnego Oddziału Caritas.
    9. Zapraszamy na koncert wielkanocny, który odbędzie się dnia 22 kwietnia br. tj. w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12:00. Wystąpią: chór parafialny Te Deum, zespół muzyczny Dysonans oraz soliści. Cieszy bardzo fakt tak dużego zaangażowania pani Aliny Tomaszewskiej, naszej organistki oraz coraz większej ilości chętnych Parafian.
    10. ZAPOWIEDZI : Kamil Artur IWAN, st. wolny, s. Romana ur. 8 XII 1990r. Oleśnica, zam. Kątna 28 oraz Sylwia ŚLIWKA, c. Jacka, ur. 8 IX 1991r. Oleśnica, zam. Oleśnica. Zapowiedź I.Marcin Damian CHRAPCZYŃSKI, ur. 24 XII 1994 Wrocław, st. wolny, s. Marka, zam. Raków ORAZ Sandra Paulina KAROTARZ, ur. 12 V 1994 Oława, st. wolny, c. Tadeusza, zam. Czernica Wr. Ul. Wojska Polskiego 1/13. Zapowiedź I.
    11. Komunikaty  Kurii: Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej, za zgodą Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego, uprzejmie informuje, że Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej we Wrocławiu zaprasza wszystkich uczniów gimnazjum zainteresowanych nauką w tym liceum na DZIEŃ OTWARTY (sobota) o 14,00, a także zainteresowanych rodziców.
    12. W dniu 15 kwietnia 2018r. przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną inaugurujacą X Tydzień Biblijny. Jej celem jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i osobistym życiu wiernych. Zachęca się, aby w Niedzielę Biblijną 10 minut przed każdą Msząśw. było czytanie Listu do Rzymian. Zatem prosimy wspólnoty i osoby do tego czytania.
    13. W tym roku diecezjalne Radio Rodzina obchodzi 25 rocznicę swego istnienia. Ks. Dyrektor zaprasza do odwiedzenia naszego radia wraz ze swoimi parafianami i prosi o prowadzenie modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Chętne grupy i wspólnoty parafialne prosimy o zgłaszanie się do księdza proboszcza, który uzgodni terminy na antenie.

INTENCJE