Ogłoszenia parafialne – 11 marca 2018r,

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 marca 2018r.

1. Świętujemy IV Wielkiego Postu. Msze św. w porządku normalnym. po Mszy św. o 12,00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych. O g.17,30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania. Rozprowadzamy paschaliki rodzinne, na wzór świecy paschalnej w kościele po 14 zł, z czego do Caritasu Archidiecezjalnego odprowadzamy 11 zł oraz Torby Miłosierdzia, jedna na kilka rodzin lub rodzinę wielopokoleniową na dary w naturze. Ponadto mamy jeszcze baranki z białej czekolady na śniadanie wielkanocne w cenie 5 zł.
  2. Parafialny Zespół Caritas informuje o Wielkanocnej zbiórce żywności dla osób samotnych i rodzin potrzebujących. Zbiórka będzie prowadzona  we wszystkich sklepach spożywczych na terenie Parafii od 12 do 24 marca 2018 r.(sobota).Sprzedaż wielkanocnych palm będzie prowadzona w niedzielę  18 marca 2018r. Dobrodziejom składamy staropolskie „Bóga zapłać”.
  3. W tym tygodniu służymy w KANCELARII PARAFIALNEJ TYLKO W ŚRODĘ od 17,40 z racji wyjazdów na spowiedź do parafii dekanatu. Serdecznie w środę zapraszamy.
  4. Zapraszamy na Drogi Krzyżowej, które tak jak Gorzkie Żale obdarzone są odpustami. Na filiach Drogi Krzyżowe są po Mszy św. o 16,00. W czwartek Raków i Śliwice, w piątek Kątna. W kościele parafialnym Droga Krzyżowa w piątek o 16,30. Zachęcamy wspólnoty parafialne do prowadzenia rozważań tego nabożeństwa.
  5. Zapraszamy na REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które poprowadzi O. dr Tadeusz SKIBIŃSKI OFM z Wrocławia. Rozpoczną się antycypowaną Mszą św. w sobotę 17 marca o g. 17,00 i będą trwały do środy 21 marca; w szkole od poniedziałku 19 marca do środy 21 marca br. PLAN   REKOLEKCJI:  W SOBOTĘ i NIEDZIELĘ NAUKI OGÓLNE na Mszach św. : sobota 17,00 kościół parafialny; niedziela: Kątna g. 9,00; Raków g. 10,30; Śliwice 11,15. Kościół parafialny 7,30 nauka ogólna; 12,00 – nauka stanowa dla rodzin z małymi dziećmi; o 16,30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. 18,00 Msza św. bez kazania. Po Mszy św. (ok. 18,30) nauka stanowa dla małżonków i rodziców młodzieży i samej młodzieży. Po tej nauce krótkie 15-minutowe obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. W poniedziałek, wtorek i środę 9,00 Msza św. w kościele parafialnym; od IV lekcji zajęcia rekolekcyjne w szkole. Po południu o 16,00 Śliwice; 17,00 Raków; 18,00 Kątna i 19,00. Kościół parafialny. Rekolekcje będą miały charakter ewangelizacyjny ze świadectwami ludzi świeckich; dla młodych będzie zespół muzyczny.
  6. Spowiedź wielkopostna będzie w czwartek po rekolekcjach 22 marca br.: o 8,00 kościół parafialny; o 16,00 Raków i Śliwice – na zakończenie spowiedzi Droga Krzyżowa z Komunią św.; od 16,30 spowiedź w Kątnej i kościele parafialnym, z tym, że o 17,00 normalnie Msza św. w kościele.
  7. KOMUNIKATY z racji ich ilości podajemy skrócie. W gablocie parafialnej są w całości. Pierwszy dotyczy naszych uczniów z różnych szkół – prosimy się zgłaszać do katechetów w sprawie udziału w XIV edycji Konkursu Papieskiego „Jan Paweł II – Pielgrzym Pokoju”. Drugi Komunikat dotyczy szkodliwych dla pszczół oprysków w rolnictwie. Prosimy zainteresowanych o przeczytanie. Trzeci komunikat dotyczy Spektaklu Misterium Męki Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli 24 marca br. o 19,00. Serdecznie zapraszamy.
  8. Od przyszłej niedzieli zostaną zasłonięte krzyże w naszych kaplicach i kościele parafialnym. Wchodzimy w czas głębszego przeżywania Męki Zbawiciela. Pomagajmy sobie wzajemnie przez modlitwę, post i jałmużnę w dobrym przeżyciu tego czasu łaski.
  9. Droga Krzyżowa Chorych i Niepełnosprawnych Archidiecezji Wrocławskiej odbędzie się dnia 16 marca 2018r. o godzinie 11:00 we wrocławskiej Archikatedrze. Naszej modlitwie przewodniczył będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski. Serdecznie zapraszamy.
  10. ZAPOWIEDZI : Michał WIELOSIK, st. Wolny, s. Henryka ur. 13 X 1986r., zam. Piszkawa 4a ORAZ Marlena Joanna OCHOCKA, c. Zenona, ur. 10 XI 1994, zam. j.w. Zapowiedź II.

INTENCJE