Ogłoszenia parafialne – 18 lutego 2018r,

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 LUTEGO 2018r.

1. Obchodzimy I Niedzielę Okresu 40-dniowego Przygotowania do Wielkanocy czyli Wielkiego Postu. Po każdej Mszy św. – zgodnie z komunikatem z poprzedniej niedzieli – zbieramy na Hospicja; dwa wrocławskie i jedno w Wilnie. Na operację dla  Kuby Witkowskiego zebrano 6789.04 zł. Ponadto Oddział Parafialny Caritas przeznaczył 1000zł. Na razie nie otrzymaliśmy oficjalnych  danych z biegu, który ogłaszaliśmy. Za ogromna hojność składamy z całego serca „Bóg zapłać”. Nadal prosimy o wytrwałą modlitwę o zdrowie dla Kuby. Również o taką modlitwę prosimy dla Pana Jana Bekera, naszego kościelnego, który kolejny tydzień jest w szpitalu. Stan zdrowia jest stabilny.
  2. Msze święte w tygodniu w kościele parafialnym o 17,00. W środę po Mszy św. o 17,00 tj. ok. 17,35 KANCELARIA na plebanii. Można też umówić się telefonicznie, aby służyć Parafianom w dogodnej porze. W piątek o 16,30 DROGA KRZYŻOWA.
  3. W czwartek o 16,00 Msza św. w Rakowie i Śliwicach, a po niej Droga Krzyżowa. Tak samo w piątek o 16,00 w Kątnej. W kaplicach filialnych nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą po Mszy św., gdyż w okresie spowiedzi na innych parafiach, zostanie tylko jeden kapłan. JUŻ TERAZ ZAPRASZAMY WSZYSTKIE WSPÓLNOTY PARAFIALNE DO PROWADZENIA ROZWAŻAŃ NA DRODZE KRZYŻOWEJ.
  4. NABOŻEŃSTWA Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali obdarzone są przez Kościół łaską odpustu zupełnego, zwłaszcza połączone z przyjęciem Komunii św.
  5. Już teraz ZAPRASZAMY na pierwsze zapoznawcze spotkanie Nowego Kręgu – już trzeciego – Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło- Życie. Spotkanie odbędzie się na plebanii 2 marca br. o 18,00 (I-piątek), a poprowadzi je para rejonowa, państwo Urszula i Piotr Stadniczenko z Oleśnicy. Już dzisiaj też zapraszamy wszystkie kręgi na wielkopostny dzień wspólnoty w niedzielę 4 marca od 13,30 do kościoła Matki Boskiej Fatimskiej w Oleśnicy, czyli naszych sąsiadów od strony Piszkawy.
  6. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej jak co roku prosi o włączenie się ich działań wielkopostnych na rzecz ubogich. W tą niedzielę prosimy o zabranie jednej skarbonki – JEDNA NA RODZINĘ – gdzie rodzina będzie składać ofiar swoich wyrzeczeń, np. gdy ktoś zrezygnował z czekolady, równowartość ceny czekolady. Nie chodzi o wielkość pieniężną ofiar, ale wartość moralną. Stąd gdyby skarbonek zabrakło, jak w roku ubiegłym, można założyć własną. Skarbonki lub ofiary ze skarbonek prosimy przynieść w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, druga po Wielkanocy. Prosimy też dzisiaj odebrać baranki z białej czekolady w cenie 5zł na stół wielkanocny. 4zł odprowadzamy do diecezji, a 1 zł otrzyma nasz oddział parafialny Caritas.
  7.  Już teraz można powoli, w porozumieniu z sąsiadami, utworzyć wspólnotę gospodarczą, która podejmie trud wypełnienia dużej Torby Miłosierdzia produktami żywnościowymi. Ogłoszenia na ten temat oraz paschalików rodzinnych będą w dalszej części Wielkiego Postu.
  8. Bardzo prosimy, aby zarezerwować sobie czas na Rekolekcje Wielkopostne od 18 do 21 marca br. tj. od V Niedzieli Wielkiego Postu do środy. Poprowadzi je Ojciec dr Tomasz SKIBIŃSKI, franciszkanin biblista. Następnego dnia spowiedź we wszystkich kaplicach i kościele parafialnym.
  9. Z przykrością informujemy, że pojawili się oszuści przebrani za policjantów. Zawsze prosimy w razie wątpliwości dzwonić na numer 997, 112 lub do Długołęki 71/3152177. Pełna informacja naszej policji jest umieszczona w gablocie. Przy okazji ksiądz proboszcz informuje, że za czasów jego posługi w Górze Śląskiej w dekanacie działał oszust przebrany za księdza i został zdemaskowany przez ówczesnego proboszcza w Jemielnie. W razie wątpliwości też prosimy dzwonić na parafię.