Ogłoszenia parafialne – 4 lutego 2018r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 LUTEGO 2018r.

1. Obchodzimy V Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu. Potem o 7,30 zmiana tajemnic Różańca św. Róży Niewiast z Brzeziej Łąki, a na Mszy o 12,00 Róży Dziecięcej. Na filiach według dotychczasowych zwyczajów. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na zakony klauzurowe, z racji ich święta patronalnego dwa dni wcześniej.
  2. Na prośbę rodziców i przyjaciół Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, zgodził się na zbiórkę do puszek na trudną operację młodego naszego Parafianina Jakuba Witkowskiego. Szczegóły na plakacie w gablocie. Z odpowiednią pomocą pośpieszy też Parafialny Oddział Caritas. Wszystkim zaangażowanym w ratowanie życia Kuby niech dobry Bóg wynagrodzi. Bardzo prosimy o modlitwę w jego intencji. Również na Orliku w Brzeziej Łące o 14,00 w przyszłą niedzielę zapraszamy na bieg niedzielny wspierający Kubę Witkowskiego. Ponadto w czwartek 8 lutego w szkole w tej samej intencji będzie sprzedaż słodkości. Serdecznie zapraszamy.
  3. Msze święte w tygodniu w kościele parafialnym o 17,00; ponadto w czwartek o 16,00 w Śliwicach, a w piątek o 16,00 w Kątnej. W KANCELARII PARAFIALNEJ SŁUŻYMY we wtorek od 17,40 we wszystkich sprawach poza chrztem św. oraz w piątek od 17,40 nauka przed chrztem i sprawy tym sakramentem związane. Serdecznie zapraszamy. Można umówić się tez mailowo lub telefonicznie. Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy uatrakcyjnili naszą parafialną stronę internetową.
  4. W przyszła niedzielę 11 lutego br. na końcu Mszy św. drużynowy naszej drużyny harcerskiej zaprezentuje tę najmłodszą u nas formę pracy z dziećmi i młodzieżą. Już dziś zapraszamy.
  5. Otrzymaliśmy z Archidiecezji Kolońskiej w Niemczech kolejne podziękowanie za serdeczne przyjęcie ich młodzieży w dni poprzedzające Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Z podziękowaniem jest związane kolejne zaproszenie na ich spotkanie młodych w dniach od 30 kwietnia do 1 maja w Sanktuarium Maryjnym Altenberg, gdzie grupy otrzymają słynne światło pokoju z Altenberg. Zapraszamy w szczególny sposób rodziny goszczące pielgrzymów, jak też panie i panów, przygotowujących im posiłki i organizującym im czas pobytu. Od 1 lutego zaczęliśmy zapisy chętnych na ten wyjazd. Już 2 zgłosiła się pierwsza rodzina. Od ilości zgłoszeń zależy, czy zorganizujemy autokar, czy też samochodami. Byłoby dobrze, aby z roku 2017 ktoś pojechał, wtedy innym będzie łatwiej tam uczestniczyć. Przewidywany dzień wyjazdu 29 kwietnia, powrotu 2 maja. Serdecznie zapraszamy. Można się też zapisywać na adres mailowy parafii podając imiona, nazwisko, adres i telefon kontaktowy uczestników.
  6. Gorąco dziękujemy za ostatnią zbiórkę na duszpasterstwo osób niewidomych i głuchoniemych. Zebraliśmy 1003 złote. Także bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z Księdzem Tomaszem rozebrali dekoracje z okresu Bożego Narodzenia.
  7. Uczęszczając do chorych w każdy I-piątek miesiąca, zauważamy ogromną troskę ofiarnych członków rodzin. Ponieważ zbliża się wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego, chcielibyśmy wszystkim za troskę o chorych bardzo gorąco podziękować. Z uwagi na zimno w kościele, Msza św. z namaszczeniem chorych będzie tradycyjnie w czasie rekolekcji, ale kilku chorych i krewnych chwaliło rehabilitanta, który z wielkim poświęceniem i kompetencją wykonuje swoja pracę. Zainteresowanych odsyłamy do naszego ośrodka zdrowia.
  8. Już dzisiaj zapowiadamy za 1,5 tygodnia w środę 14 lutego br. Środę Popielcową, stąd Walentynki trzeba obchodzić dzień wcześniej. W POPIELEC JEST POST ŚCISŁY ilościowy i jakościowy, a Msze św. posypaniem głów popiołem będą o 10,00 i 18,00 w kościele parafialnym; o 16,30 w Rakowie i Śliwicach oraz jeszcze o 18,00 w Kątnej. To jest ścisły dzień pokutny i człowiek wierzący nie może brać udział w tym dniu w żadnej zabawie walentynkowej.