Ogłoszenia parafialne – 28 stycznia 2018r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 stycznia 2018r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą. Modlimy się wciąż o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa. Z racji pobytu gości niewidomych i niepełnosprawnych, modlimy się za wszystkie osoby dotknięte niepełnosprawnością i po każdej Mszy św. pragniemy ich wspomóc zbiórką do puszek. W przyszłą niedzielę 4 lutego br. będziemy zbierać na zakony klauzurowe, z racji ich święta patronalnego dwa dni wcześniej. Przy okazji pragniemy podziękować za zbiórkę w ubiegłą niedzielę na chór parafialny i zespół wokalno-muzyczny młodych. Zebrano 384 zł. Ofiarodawcom składamy staropolskie Bóg zapłać.
  2. Zgodnie z ogłoszeniami z ubiegłej niedzieli; ksiądz proboszcz, podobnie jak w roku ubiegłym, odbył wizytę duszpasterską do tych rodzin, które pominięto lub były nieobecne w normalnym czasie oraz zgłosiły taką potrzebę. W ten sposób ostatecznie zakończyliśmy kolędę w roku 2018. Jeszcze raz dziękujemy za tak dobrą atmosferę, z jaką nas przyjmowano po kolędzie u dominującej większości parafian. Ale tych, którzy zachowywali się nieco inaczej, jak i zachowali się życzliwie albo bardzo życzliwie, zapewniamy, że wszystkie uwagi pod kątem poprawy metod duszpasterskich weźmiemy pod uwagę. To właśnie z takich dobrych rad powstał bardzo dawno Klub Seniora i Zespół „Kultywator”, a obecnie nowy Krąg Domowego Kościoła z młodych rodzin, Parafialna Drużyna Harcerska, muzyczny zespół młodzieżowy, chór parafialny i odbyły się już dwa weekendowe wyjazdy parafian w góry. Księża sami by tego ani nie wymyślili, ani nie zrobili. Za dobre pomysły, osobiste zaangażowanie i pomoc serdecznie dziękujemy. Jeszcze raz witamy tak dużą ilość nowych parafian. Życzymy im dobrego samopoczucia wśród nas. Owocem tego jest już rekordowa ilość dzieci przygotowująca się do I_Komunii św. Zanosi się też na rekord chrztów, chociaż to początek roku. Za wszelkie dobro chwała niech będzie Bogu i wdzięczność ludziom dobrej woli.
  3. Ksiądz proboszcz gorąco dziękuje wielu życzliwym parafianom za troskę o jego zdrowie w czasie choroby. Badania w szpitalu przy ul. Grabiszyńskiej przed wyjazdem z parafianami w góry, potwierdziły, że zapalenie płuc zostało szczęśliwie wyleczone, a badania 3 dni temu na kardiologii przy ul. Kamieńskiego, także we Wrocławiu, potwierdziły, że choroba nie zrobiła żadnych szkód na sercu. Wszystkim za modlitwy, a kilku pracownikom służby zdrowia z naszej parafii, za czynne zaangażowanie serdecznie dziękujemy.
  4. W tym tygodniu wracamy w odprawianiu Mszy św. do kaplic filialnych. W związku z tym ,że przypada teraz I-czwartek i I-piątek, porządek będzie następujący. W czwartek 1 lutego br. o g. 15,30 okazja do spowiedzi i Msza św. w Rakowie i Śliwicach. W I-piątek 2 lutego liturgia ze święta Ofiarowania Pańskiego, a okazja do spowiedzi, a potem Msza św. o 15,30 w Kątnej i o 16,30 w kościele parafialnym. Do południa piątek odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. wszystkich starszych i chorych nie wychodzących z domów.
  5. Już dzisiaj zapraszamy młodzież maturalną z parafii na Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę 9 marca 2018r. w g. od 11,00 do 16,30. W pielgrzymce weźmie udział Ojciec Biskup Jacek Kiciński, znany nam z bierzmowania. Prosimy, aby młodzież zgłaszała się do swoich katechetów, a gdyby gdzieś grupy nie organizowano, to spróbujemy poprzez – zgłoszenia do księży.
  6. Przypominamy członkom Parafialnego Oddziału Caritas o kolejnym spotkaniu diecezjalnym 3 lutego (sobota) w g. 10,00 (Msza św.) do 14,30. Tym razem domu Sióstr Maryi Niepokalanej ul. Kardynała Bolesława Kominka 3/5. Jak zwykle program bardzo ciekawy. Przy okazji wyrażamy ogromną wdzięczność członkom Caritas za opiekę nad potrzebującymi, nie tylko okazji świąt, za wyjazdy seniorów na wakacje itp. Zapraszamy też parafian do tej pięknej pracy charytatywnej.
  7. Otrzymaliśmy z Archidiecezji Kolońskiej w Niemczech kolejne podziękowanie za serdeczne przyjęcie ich młodzieży w dni poprzedzające Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Z podziękowaniem jest związane kolejne zaproszenie na ich spotkanie młodych w dniach od 30 kwietnia do 1 maja w Sanktuarium Maryjnym Altenberg, gdzie grupy otrzymają słynne światło pokoju z Altenberg. Zapraszamy w szczególny sposób rodziny goszczące pielgrzymów, jak też panie i panów, przygotowujących im posiłki i organizującym im czas pobytu. Od lutego zaczynamy zapisy chętnych na ten wyjazd. Od ilości zgłoszeń zależy, czy zorganizujemy autokar, czy też samochodami. Byłoby dobrze, aby z roku 2017 ktoś pojechał, wtedy innym będzie łatwiej tam uczestniczyć. Przewidywany dzień wyjazdu 29 kwietnia, powrotu 2 maja. Serdecznie zapraszamy.
  8. Do kancelarii zapraszamy we wtorek od 17,40; poza tym jak zwykle można umówić się telefonicznie.
  9. Za dwa tygodnie 11 lutego br. na końcu Mszy św. drużynowy naszej drużyny harcerskiej zaprezentuje tę najmłodszą u nas formę pracy z dziećmi i młodzieżą. Już dziś zapraszamy.
  10. Za tydzień w niedzielę po adoracji o 7,30 zmiana tajemnic Różańca św. dla Róży Niewiast z Brzeziej Łąki, a na Mszy o 12,00 dla Róży Dziecięcej. Na filiach według dotychczasowych zwyczajów.