Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26 maja 2024 r.

„Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”

• Uroczystość Najświętszej Trójcy. Gościmy małżeństwo Anny i Wojciecha Hazuków z Wrocławskiego Ośrodka Spotkań Małżeńskich.
    • Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV na Mszy św. o godz. 10.00.
    • Promocję lektorską otrzymało dzisiaj 7 ministrantów.
    • W Dniu Matki ogarniamy wszystkie mamy naszą wdzięczną modlitwą, wypraszając Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Majówka o godz. 17.30 z modlitwą za wszystkie Mamy.
    • Majówki do piątku włącznie po Mszy św. o godz. 18.00. Od soboty Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.
    • Wtorek – O godz. 17.30 próba dla dzieci chcących sypać kwiaty na Boże Ciało. Prosimy o składanie kwiatów do kosza w przedsionku kościoła.
    • Środa – spowiedź przed uroczystością Bożego Ciała od godz. 17.30.
    • CzwartekUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Procesja odbędzie się tradycyjnie do czterech ołtarzy po głównej Mszy św. o godz. 10.30. Ołtarz I: mieszkańcy Bielawy; Ołtarz II: mieszkańcy Brzeziej Łąki przy ul. Wrocławskiej po stronie szkoły z przyległymi ulicami; Ołtarz III mieszkańcy Brzeziej Łąki ul. Wrocławska druga strona z przyległymi ulicami i Ołtarz IV mieszkańcy Piszkawy. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian, dzieci I-komunijne i rocznicowe prosimy, aby brały udział w procesji w strojach komunijnych. Zapraszamy do niesienia sztandarów Klub Seniora. Figurę Matki Bożej Fatimskiej chór Te Deum, baldachim strażacy z OSP Brzezia Łąka. W tym dniu nie ma Mszy św. wieczornej. Oktawa Bożego Ciała trwa do czwartku. W tygodniu procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.30.
    • Piątek – wyjazd do Skalnego Miasta o godz. 6.00 spod Żabki.
    • Sobota – 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy modlić się tego dnia za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
    • Pierwsza sobota miesiąca – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca, wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Bóg zapłać za dar dzieci komunijnych dzieciom misji, który wyniósł 1410 zł.
  4. Na czas remontu kaplicy w Kątnej dodatkowe Msze św. w Brzeziej Łące w piątek o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 9.00.
    • Adoracja Najświętszego Sakramentu.

POŻEGNANIE:

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Andrzeja Jaworskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz

Ks. Radosław Bariasz – wikariusz