Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024r.

Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy.

• Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Dziękujemy za pomoc duszpasterską o. Piotrowi Bęza CMF.
    • W naszej wspólnocie parafialnej ważny i radosny dzień – I Komunia święta dzieci z klas III. Otaczamy modlitwą 51 dzieci oraz ich rodziców, chrzestnych, a także krewnych i przyjaciół i prosimy o umocnienie łaski wiary
    • Uroczyste otwarcie synodu Archidiecezji Wrocławskiej o godz. 14.00 w kościele NMP na Piasku. W programie katecheza, procesja, Msza św. i wspólne świętowanie.
    • Majówka o godz. 17.30
    • Nabożeństwa majowe, po Mszy św. o godz. 18.00.
    • PoniedziałekŚwięto NMP Matki Kościoła.
    • ŚrodaWspomnienie św. Rity z Cascia.
    • Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji kapłanów i powołań kapłańskich. Adoracja po Mszy św. do godz. 20.00.
    • Piątek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
    • Sobota – spotkanie integracyjne wspólnot parafialnych przy ognisku, na terenie przy plebani po Mszy św. wieczornej.
    • Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
    • Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV, odbędzie się na Mszy św. o godz. 10.00. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, oraz spowiedź w sobotę 25 maja o godz. 9.00.
    • 7 ministrantów otrzyma promocję lektorską na Mszy św. o godz. 12.00.
    • Będziemy gościć małżeństwo Anny i Wojciecha Hazuków z Wrocławskiego Ośrodka Spotkań Małżeńskich.
  4. Przed nami:
    • 30 maja – Boże Ciało. Procesja odbędzie się tradycyjnie do czterech ołtarzy po głównej Mszy św. o godz. 10.30. zapraszamy do przygotowania ołtarzy: Ołtarz I: mieszkańcy Bielawy; Ołtarz II: mieszkańcy Brzeziej Łąki przy ul. Wrocławskiej po stronie szkoły z przyległymi ulicami; Ołtarz III mieszkańcy Brzeziej Łąki ul. Wrocławska druga strona z przyległymi ulicami i Ołtarz IV mieszkańcy Piszkawy.
    • Osoby które zapisały się na wycieczkę do Skalnego Miasta, prosimy o dokonywanie wpłat. Każda osoba, również dziecko, musi posiadać ważny dowód osobisty.
  5. Bóg zapłać za dar ołtarza dzieci komunijnych i ich rodziców, który wyniósł 5100 zł, wykonany został nowy krzyż ołtarzowy. Koszt 9000 zł. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych, za wykonane prace porządkowe w kościele i wokół kościoła.
  6. W tym tygodniu Msze św. zamówione w Kątnej zostaną odprawione w Rakowie: w piątek o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 9.00.

POŻEGNANIE:

W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Michała Dudę (l. 35) ze Śliwic, oraz śp. Adama Zaporę (l. 66) ze Śliwic . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…