Siódma Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 12 maja 2024 r.

„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!”

• Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
    • Majówka o godz. 17.30 z nowenną do Ducha Świętego.
    • Trwamy w okresie wielkanocnym, w którym dobrze jest odprawić spowiedź wielkanocną. Okazja do spowiedzi 15 minut przed Mszą św.
    • Nabożeństwa majowe z nowenną do Ducha Świętego, po Mszy św. wieczornej.
    • Poniedziałek – 13 maja – Nabożeństwo fatimskie z procesją światła, po Mszy św. wieczornej.
    • Czwartek – po majówce, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Po adoracji spotkanie zespołu synodalnego.
    • Sobota – ostatnie spotkanie kursu lektorskiego o godz. 9.00.
    • Sobota – Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się o godz. 19.00: konferencja, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św. na zakończenie czuwania.
    • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Proszę o ozdobienie kościoła i kaplic brzózkami. Pięćdziesiątnica kończy okres Wielkanocny.
    • Na Mszy św. o godz. 9.30, 51 dzieci naszej parafii, będzie pierwszy raz w pełni uczestniczyć we Mszy św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci. Spowiedź dla dzieci, rodziców, rodzeństwa w sobotę od godz. 8.00.
    • Uroczyste otwarcie synodu Archidiecezji Wrocławskiej o godz. 14.00 w kościele NMP na Piasku. W programie katecheza, procesja, Msza św. i wspólne świętowanie.
  4. Przed nami:
    • 25 maja, w sobotę, spotkanie integracyjne wspólnot parafialnych przy ognisku, na terenie przy plebani.
    • 30 czerwca – Boże Ciało. Procesja odbędzie się tradycyjnie do czterech ołtarzy po głównej Mszy św. o godz. 10.30. zapraszamy do przygotowania ołtarzy:
      • Ołtarz I: mieszkańcy Bielawy;
      • Ołtarz II: mieszkańcy Brzeziej Łąki przy ul. Wrocławskiej po stronie szkoły z przyległymi ulicami;
      • Ołtarz III mieszkańcy Brzeziej Łąki ul. Wrocławska druga strona z przyległymi ulicami
      • Ołtarz IV mieszkańcy Piszkawy.
    • Osoby które zapisały się na wycieczkę do Skalnego Miasta, prosimy o dokonywanie wpłat. Każda osoba, również dziecko, musi posiadać ważny dowód osobisty.
  5. Rozpoczął się remont kaplicy w Kątnej. Na czas remontu kaplica jest wyłączona z użytku.
  6. Bóg zapłać za każde dobro i wszelką pomoc.

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz

Ks. Radosław Bariasz – wikariusz