TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

• 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po liturgii, do godz. 22.00, adoracja Najświętszego Sakramentu.

WIELKI PIĄTEK

• Obowiązuje post ścisły (jest to dzień bez spożywania pokarmów mięsnych, najwyżej trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta).Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.30.
  • Rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00
  • Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża o godz. 18.00.
  • Spowiedź święta po liturgii do godz. 22.00
  • Adoracja przy Bożym Grobie przez całą noc, proszę o wpisywanie się chętnych na listę, która jest na stoliku prasowym. Adoracja Krzyża również po Liturgii i w Wielką Sobotę.

WIELKA SOBOTA

• Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. i dalsza Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim i adoracja Krzyża przez cały dzień do Liturgii Wigilii Paschalnej.
  • Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny -> plan
  • Nowenna do Bożego Miłosierdzia – 15.00. Przerwa w adoracji na sprzątanie kościoła od 15.30 do 17.30.
  • 20.00 – Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej – najważniejsza liturgia całego roku kościelnego. Podczas liturgii odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

• Msze św.: