IV NIEDZIELA w ciągu roku – 28 stycznia 2024 r.

W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie.

• Gościmy przedstawicieli Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu, którzy zbierają środki na wsparcie domu dla dzieci ulicy w Nigerii.
    • Opłatek Róż Różańcowych o godz. 16.00
    • Msze św. o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi św. 15 minut przed Mszą św. W kaplicach filialnych Msze św. według stałego porządku.
    • Środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
    • I czwartek miesiąca modlitwa o powołania kapłańskie, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. do godz. 20.00.
    • I piątek miesiąca
      • okazja do spowiedzi od godz. 17.30.
      • Święto Ofiarowania Pańskiego, które w naszej tradycji jest nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św.: Brzezia Łąka 9.00 i 18.00; Śliwice 17.00; Raków 17.00; Kątna 18.00.
      • Opłatek Liturgicznej Służby Ołtarza po Mszy św. wieczornej.
    • I sobota miesiąca
      • odwiedziny osób chorych i starszych z Komunią św. od godz. 9.00
      • po Mszy wieczornej zmiana tajemnic różańcowych oraz specjalne błogosławieństwo świecami we wspomnienie św. Błażeja, patrona osób chorych na choroby gardła,
      • całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
      • proszę o pomoc w demontażu dekoracji świątecznej w kościele. Początek o godz. 8.00.
    • I niedziela miesiąca – adoracyjna.
    • O godz. 10.00 Msza św. dla dzieci z klas III i rodziców, przygotowujących się do I Komunii św.
    • Na prośbę Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, na potrzeby Zakonów Sióstr Klauzurowych. Inicjatywa stanowi jedną z nielicznych okazji wyrażenia Siostrom wdzięczności, które trwają ustawicznie przed Panem Bogiem na modlitwie.
  4. Kancelaria parafialna czynna środa, czwartek, piątek po Mszy św. wieczornej.
  5. W tym tygodniu jest jeszcze możliwość kolędy dodatkowej, dla tych rodzin, który nie mogły przyjąć kapłana w zaplanowanym terminie.
  6. Osoby które zapisały się na pielgrzymkę parafialną do Fatimy, prosimy o wpłacanie zaliczki. Jest jeszcze klika wolnych miejsc.