III NIEDZIELA ADWENTU – 17 grudnia 2023 r.

Jan Chrzciciel powiedział: «Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską, ».

1. Dzisiejszą niedzielą III adwentu – Gaudete, czyli radości: rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. W naszej parafii witamy ks. Michała Janusiewicza. Ofiary składane w poniedziałek i wtorek są przeznaczone dla Ojca rekolekcjonisty
    • Rekolekcje według podanego planu do wtorku, we wtorek okazja do spowiedzi przy udziale zaproszonych księży z Dekanatu.
    • Roraty: od środy do piątku o godz. 18.00; W piątek zakończenie rorat dla dzieci. Ostatnie roraty w sobotę o godz. 7.00
    • Spowiedź św. przed świętami: od środy do piątku od godz. 17.30 do 18.00.
    • W środę po Mszy św. wieczornej ustawianie choinek i dekoracji prosimy o pomoc.
    • Przedświąteczne odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00. Chorych należy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.
  3. Za tydzień IV Niedziela Adwentu. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00
        • Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania postu od pokarmów mięsnych. W wigilijny wieczór zachowajmy odświętny, religijny charakter spotkania przy stole: ze światłem wigilijnej świecy, z czytaną uroczyście Ewangelią o Narodzeniu Pana Jezusa (wg św. Łukasza 2,1-14) i z łamanym opłatkiem wraz z życzeniami.
        • Msze św. Pasterskie: Śliwice 20.00; Raków 22.00; Kątna 22.00; Brzezia Łąka 24.00.
  4. PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA Msze św.: Brzezia Łąka: 12.00 i 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 7.30); Kątna 9.00; Śliwice 10.30; Raków 10.30.
  5. WTOREKŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA. Msze św.: Brzezia Łąka 7.30; 12.00; 18.00. Kątna 9.00; Śliwice 10.30; Raków 10.30; Naszą modlitwą i ofiarą złożoną na tacę wspierać będziemy Papieski Wydział Teologiczny i Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.
  6. Opłatki do nabycia w zakrystii, po Mszy świętej.
  7. W tym roku podobnie jak w ubiegłym, odwiedzimy z wizyta duszpasterską te rodziny naszej parafii, które wcześniej wyrażą taką wolę. Deklaracje zgłoszenia „kolędy” są w opłatkach wraz z listem od duszpasterzy, jak również na stoliku z gazetami, dostępne są również na stronie internetowej parafii – 2024 deklaracja kolędy. Rodziny,  które chcą, aby odbyła się „kolęda” proszone są o wypełnienie deklaracji albo w formie papierowej albo elektronicznie.
  8. Bóg zapłać wszystkim którzy roznosili opłatki w naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

POŻEGNANIE

W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych parafian: śp. Genowefa Kołakowska z Brzeziej Łąki; śp. Teresę Cygal z Bielawy. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…