I NIEDZIELA ADWENTU – 2 grudnia 2023 r.

Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie.

1. Dzisiejsza niedziela to: I adwentu.
  2. Rozpoczynamy Adwent. To czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Sensem tego czasu jest doświadczenie żywej obecności Chrystusa w swoim życiu. Pomogą nam w tym duchowe praktyki:
    • Roraty: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; w soboty o godz. 7.00 Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. W czasie tegorocznych rorat będziemy razem ze św. Franciszkiem budować w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Dzieci będą otrzymywać pamiątki z kolejnych nabożeństw. Roraty są nabożeństwem światła. Dorosłych prosimy o korzystanie ze świeczek wyłożonych z tyłu kościoła, a dzieci o przynoszenie lampionów.
    • Rekolekcje adwentowe: od III niedzieli Adwentu do wtorku. Poprowadzi ks.Michał Janusiewicz. Spowiedź świąteczna: we wtorek 19 grudnia.
    • Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek adwentu po Mszy św. do 20:00. To nasze adwentowe czuwanie i czas na osobistą modlitwę. W trakcie Adoracji okazja do spowiedzi św.
    • Dziś po Mszach św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będą roznoszone, w miarę możliwości w poszczególnych miejscowościach. Złożone ofiary są przeznaczone na potrzeby parafii.
    • Świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom do nabycia po Mszy św. w zakrystii: małe po 10 zł; duże po 20 zł.
    • Można nabyć przygotowane przez mieszkańców Rakowa stroiki na stół świąteczny. Dochód przeznaczony jest na remont kaplicy w Rakowie
    • Ministranci naszej parafii przygotowali sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony jest na fundusz ministrancki.
  3. W tym tygodniu:
    1. Środa, 6 grudnia – Uroczystość Odpustowa ku czci św. Mikołaja, o godz. 18.00. To dzień świąteczny nas wszystkich. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz Archikatedry Wrocławskiej. Spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci, w kościele parafialnym, 6 grudnia o godz. 17.30. Rodzice mogą wcześniej pomóc św. Mikołajowi w przygotowaniu paczek. Podpisane paczki dostarczamy na plebanię.
    2. w I czwartek miesiąca: modlitwa o powołania i za powołanych.
    3. Piątek, 8 grudnia; Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; Od godz. 12.00 do 13.00 przeżywać będziemy tzw. Godzinę Łaski. Jest to czas szczególnej modlitwy w intencji ludzi, którzy oddalili się od Boga. Adorację zakończymy Mszą świętą o godz. 13.00
  4. W najbliższą niedzielę, II adwentu 4 grudnia:
    • Będziemy gościć ks. Sławomira Świdra.
  5. W tym roku podobnie jak w ubiegłym, odwiedzimy z wizytą duszpasterską te rodziny naszej parafii, które wcześniej wyrażą taką wolę w formie zaproszenia, które będą przygotowane za tydzień.