XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 listopada 2023 r.

« Rzekł mu Pan: „Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego Pana!”».

• 33 w roku liturgicznym.
    • Spowiedź św.: w dni powszednie i w niedzielę – 15 min. przed Mszą św.
    • Środa – Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W tym dniu wspominamy św. Cecylię patronkę muzyki kościelnej. Otaczamy modlitwą i wdzięcznością: p. Katarzynę Kordyjak prowadzącą chór parafialny, wszystkich chórzystów chóru Te Deum, dzieci ze scholi Hosanna, a także organistę p. Krzysztofa Kozickiego.
    • Środa – W Bazylice św. Jana w Oleśnicy peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. Początek o godz. 15.00, uroczysta Msza św. o godz. 18.00, zakończenie o godz. 21.00.
    • Czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00
    • Piątek – spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego o godz. 19.00. Zapraszamy do dzielenia się Słowem Bożym.
    • Sobota – zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów o godz. 10.00.
    • Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Za dwa tygodnie rozpoczniemy adwent.
    • We Wrocławiu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Zespołów Presynodalnych. Początek o godz. 15.00 w kościele NMP na Piasku. Zapraszamy do udziału.
    • Naszymi ofiarami do puszki wspierać będziemy budowę nowych kościołów w naszej archidiecezji.
  4. Bóg zapłać za ofiary dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie. Zebrana kwota to 1348 zł.
  5. Taca na cele inwestycyjne kościoła parafialnego wyniosła 3252 zł. Bóg zapłać.
  6. Kancelaria parafialna czynna, w środę, czwartek i piątek pół godziny od zakończenia Mszy św.
  7. Wójt Gminy Długołęka zaprasza na Gminny Dzień Seniora, który odbędzie się 23 listopada 2023 r., w Sali Narad Urzędu Gminy w Długołęce, o godz. 10.00.
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i cały nadchodzący tydzień. Serdeczne życzenia składamy wszystkim obchodzącym osobiste czy rodzinne uroczystości.

KALENDARZ LITURGICZNY NA TYDZIEŃ:

• 20 listopada (poniedziałek) – Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • 21 listopada (wtorek) – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • 22 listopada (środa) Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • 24 listopada (piątek) – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy