XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 29 października 2023 r. – Rocznica poświęcenia kościoła własnego

Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego».

 1. Dzisiejsza niedziela:
  • To uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła.
  • Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.
 2. W tygodniu:
  • Wtorek – ostatni różaniec o godz. 17.30. w czasie nabożeństwa okazja do spowiedzi św.
  • Zapraszamy na Marsz Wszystkich Świętych w naszej parafii. Marsz odbędzie się we wtorek 31 października. Rozpoczniemy Mszą św. o godz.18.00, a następnie przejdziemy wokół kościoła, śpiewając radośnie, chwaląc Pana Boga. Prosimy aby zwłaszcza dzieci, młodzież, ale również dorośli przebrali się za świętych i błogosławionych.
  • Środa1 listopada; Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu:
   • Brzezia Łąka 7.30 i 10.15;
   • Śliwice 7.30;
   • Kątna 9.00
   • Raków 9.00.
   • Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 12.00, po której nastąpi procesja z modlitwą za zmarłych. Po procesji będzie okazja do poświęcenia nowych pomników. Szczególnie w tym dniu szczególnie pamiętajmy o wartości modlitwy, o Mszy św. z Komunią św. i o modlitwie wypominkowej.
  • Czwartek2 listopada; Dzień Zaduszny, będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. Msze św.:
   • Śliwice i Raków godz. 17.00;
   • Kątna i Brzezia Łąka godz. 18.00.
   • Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  • Piątek – 3 listopada; Nabożeństwa wypominkowe w kościele parafialnym rozpoczynają się o godz. 18.00; połączone są z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie jest Msza święta. Szczegółowy program jest na stronie internetowej i w gablocie. W kaplicach filialnych modlitwa wypominkowa w niedzielę. I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 17.30; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • I sobota miesiąca – odwiedziny osób chorych i starszych z Komunią św. od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie takich osób. Po Mszy św. wieczornej, zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W najbliższą niedzielę:
  • Pierwsza miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • o godz. 10.00 Msza św. dla dzieci z klas III i rodziców, przygotowujących się do I Komunii św. Na Mszy św. dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na Dzieła Misyjne. Zebrana kwota to 990zł.
 5. W ostatnią niedzielę we Mszy św. uczestniczyło (licząc z Mszą św. wieczorną w sobotę) 611 osób, co stanowi ok. 16 % wszystkich mieszkańców. Komunię św. przyjęło 269 osoby, co stanowi ok. 7 % wszystkich mieszkańców parafii i ok. 44 % uczestniczących w tym dniu we Mszy św.
 6. Parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, wraz z modlitwą przy grobie śp. Ks. Jana Kapci, długoletniego proboszcza naszej parafii. Wyjazd 13 listopada o godz. 4.00. Koszt przy komplecie osób 120 zł: autobus i bilet wstępu do muzeum Domu św. Jana Pawła II.
 7. Przy wyjściu z kościoła można pobrać kartki wypominkowe. Prosimy o wpisywanie nazwisk drukowanymi literami, a także wpisać miejscowość i ulicę ofiarodawcy.
 8. Kancelaria parafialna czynna, w środę, czwartek i piątek w godz. 18.30 do 19.00.
 9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i cały nadchodzący tydzień. Serdeczne życzenia składamy wszystkim obchodzącym osobiste czy rodzinne uroczystości.

POŻEGNIANIE

Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego: śp. Zdzisława Rak l.78 i śp Stanisława Haba l.92. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.