XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 września 2023 r.

Jezus rzekł do tłumów: „Kto nie dźwiga swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem.”

• Witamy nowego wikariusza parafialnego ks. Radosława Bariasza.
    • Pierwsza miesiąca; po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • W dni powszednie modlitwa różańcowa o godz. 17.30.
    • Środa po Mszy św. wieczornej próba chóru parafialnego. Zapraszamy do chóru chętne osoby: kobiety i mężczyzn.
    • I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
    • Piątek, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. W tym dniu prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.
    • Msza św. na rozpoczęcie przygotowania do I Komunii św. dla dzieci z klas III i rodziców o godz. 10.00. Na zakończenie Mszy św. zostaną poświęcone przybory szkolne. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
    • Taca przeznaczona na cele remontowe kościoła parafialnego
    • Przewodniczący Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki zwrócił się z apelem o pomoc na rzecz poszkodowanych przez powódź w Słowenii. Zbiórka do puszki po każdej Mszy św.
  4. W piątek 15 września na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie naszej archidiecezji przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Organizujemy wyjazd autokarem na czuwanie. Wyjazd będzie w piątek o godzinie 14.00. Powrót do Parafii z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim. Koszt autobusu przy komplecie 50 osób 60 zł. Zapisy u ks. Proboszcza.
  5. W tym roku szkolnym w parafii nie będzie sakramentu bierzmowania. Uczniowie 8 klasy i 7 swoje bierzmowanie będą mieli w roku 2025 w czasie wizytacji kanonicznej. Przygotowanie osób dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w naszej Archidiecezji rozpocznie się 26 września i potrwa do grudnia. Kurs odbywać się będzie na Ostrowie Tumskim przy ul. Katedralnej 4. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  6. Kancelaria parafialna czynna, od środy do piątku, w godz. 18.30 do 19.00.
  7. Spowiedź św.: w dni powszednie i w niedzielę – 10 min. przed Mszą św.

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz

Ks. Radosław Bariasz – wikariusz