X niedziela zwykła – 12 czerwca 2023 r.

„Jezus rzekł: Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary”

• X w roku liturgicznym.
    • O 17.30 procesja i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
    • Taca przeznaczona na cele remontowe kościoła parafialnego
    • Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej, wraz z procesją eucharystyczną do czwartku włącznie. Zachęcamy do udziału dzieci: chłopców z dzwoneczkami i dziewczynki do sypania kwiatów.
    • Poniedziałek i środa spotkania dla kandydatów do bierzmowania po Mszy św.
    • Wtorek – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00
    • Czwartek – zakończenie procesji eucharystycznej. Tradycyjnie poświęcenie wianków. Adoracja do godz. 20.00.
    • Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
    • Sobota – od godz. 16.00 w Rakowie, Festyn Rodzinny na który bardzo serdecznie zapraszamy. Dochód przeznaczony jest na remont kaplicy w Rakowie.
    • Bóg zapłać wszystkim za uczestnictwo w procesji Bożego Ciała, za zbudowane ołtarze, wszystkim za wspólną modlitwę i świadectwo wiary.

POŻEGNIANIE

Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Bernardę Rychłowską (l.75) zWrocławia; Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci

KALENDARZ LITURGICZNY

• 13 czerwca (wtorek) – Św. Antoniego z Padwy (wspomnienie)