Uroczystość Najświętszej Trójcy – 4 czerwca 2023 r.

„Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.”

• Uroczystość Najświętszej Trójcy, pierwsza miesiąca – adoracja.
    • Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
    • Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.00
    • Wtorek – O godz. 17.30 próba dla dzieci chcących sypać kwiaty na Boże Ciało. Prosimy o składanie kwiatów do kosza w przedsionku kościoła.
    • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej.
    • Środa – Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
    • Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Procesja odbędzie się tradycyjnie do czterech ołtarzy po głównej Mszy św. o godz. 10.30. Ołtarz I: mieszkańcy Rakowa; Ołtarz II: mieszkańcy Brzeziej Łąki – Dębno; Ołtarz III mieszkańcy Brzeziej Łąki – Zamłynie Ołtarz IV mieszkańcy Śliwic. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian, dzieci I-komunijne i rocznicowe prosimy, aby brały udział w procesji w strojach komunijnych. Zapraszamy do niesienia sztandarów, według miejscowości które budują ołtarze. Figurę Matki Bożej Fatimskiej proszę aby poniósł chór Te Deum. Proszę aby baldachim ponieśli strażacy z OSP Brzezia Łąka. W tym dniu nie ma Mszy św. wieczornej. Oktawa Bożego Ciała trwa do czwartku. W tygodniu procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.30.
    • Taca przeznaczona na cele remontowe kościoła parafialnego.

• III Paweł Tarociński, Piszkawa, kawaler, Weronika Sibilak, Oleśniczka, panna

POŻEGNIANIE

Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą: śp. Danutę Sapalską z Kątnej; Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz