Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 r.

Jezus wstał i zawołał donośnym głosem: „Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije!”

• Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki.
    • Majówka o godz. 17.30
    • Nabożeństwa majowe, po Mszy św. o godz. 18.00 do środy włącznie. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe: w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 17.30.
    • Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła.
    • Środa – Święto Nawiedzenie NMP Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. O godz. 19.00 spotkanie z dziennikarką p. Anna Hazuka pt: „Za czym tęskni moje serce? Spotkanie dla kobiet”.
    • Pierwszy czwartek miesiąca – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji kapłanów i powołań kapłańskich.
    • Czwartek – 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Będziemy modlić się tego dnia za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
    • Pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. od godz. 17.30.
    • Pierwsza sobota miesiąca – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, po Mszy wieczornej, wraz ze zmianą Tajemnic Żywego Różańca.
    • Od godz. 20.00 do 7.00 całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 7.00.
    • Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, niedziela adoracyjna.
  4. 8 czerwca – Boże Ciało
    • Procesja odbędzie się tradycyjnie do czterech ołtarzy po głównej Mszy św. o godz. 10.30.
    • Zapraszamy do przygotowania ołtarzy: Ołtarz I – mieszkańcy Rakowa; Ołtarz II – mieszkańcy Brzeziej Łąki – Dębno; Ołtarz III – mieszkańcy Brzeziej Łąki – Zamłynie, Ołtarz IV – mieszkańcy Śliwic.
  5. Bóg zapłać za dar ołtarza dzieci komunijnych i ich rodziców, który wyniósł 5000 zł, zakupione zostały dwa nowe sztandary. Bóg zapłać za dar dzieci komunijnych dzieciom misji, który wyniósł 857 zł.
  6. Bóg zapłać p. Janowi Bekerowi i p. Henrykowi Sikorze za przywiezienie brzózek.

II. Paweł Tarociński, Piszkawa, kawaler, Weronika Sibilak, Oleśniczka, panna

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz