Siódma Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 21 maja 2023 r.

„A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata!”

• Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
    • Majówka o godz. 17.30 z nowenną do Ducha Świętego.
    • W naszej wspólnocie parafialnej ważny i radosny dzień – I Komunia święta dzieci z klas III. Otaczamy modlitwą 49 dzieci oraz ich rodziców, chrzestnych, a także krewnych i przyjaciół i prosimy o umocnienie łaski wiary
    • W ramach “Białego Tygodnia” Msze św. wieczorne dla dzieci pierwszokomunijnych do czwartku włącznie. W piątek dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na zakończenie białego tygodnia udadzą się na wspólną pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego na górze Ślęża.
    • Trwamy w okresie wielkanocnym, w którym dobrze jest odprawić spowiedź wielkanocną. Okazja do spowiedzi 15 minut przed Mszą św.
    • Nabożeństwa majowe z nowenną do Ducha Świętego, po Mszy św. o godz. 18.00.
    • Czwartek – po majówce adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00
    • Piątek 26 maja – W Dniu Matki serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.00 w intencji naszych kochanych mam.
    • Piątek – spowiedź dzieci rocznicowych o godz. 19.00
    • Sobota – Spotkanie organizacyjne dla rodziców i próba dzieci rocznicowych o godz. 9.00.
    • Sobota – Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się o godz. 19.00: konferencja, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św. na zakończenie czuwania.
    • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Proszę o ozdobienie kościoła i kaplic brzózkami. Pięćdziesiątnica kończy okres Wielkanocny.
    • Rocznica I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00.
  4. 8 czerwca – Boże Ciało. Procesja odbędzie się tradycyjnie do czterech ołtarzy po głównej Mszy św. o godz. 10.30. zapraszamy do przygotowania ołtarzy: Ołtarz I – mieszkańcy Rakowa; Ołtarz II – mieszkańcy Brzeziej Łąki – Dębno; Ołtarz III – mieszkańcy Brzeziej Łąki – Zamłynie, Ołtarz IV – mieszkańcy Śliwic.
  5. Taca na cele remontowe kościoła parafialnego wyniosła 3156 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Koszt nowej ambony wyniósł 13 000 zł. Jest w całości zapłacona. Stara ambona będzie używana w kaplicy w Kątnej.
  6. Bóg zapłać za każde dobro i wszelką pomoc, a także za ofiarowane na plebanię produkty.

• I. Paweł Tarociński, Piszkawa, kawaler,  Weronika Sibilak, Oleśniczka, panna

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz