Niedziela Palmowa – 2 kwietnia 2023 r.

A tłumy, które Go poprzedzały i które szły za Nim, wołały głośno: «Hosanna Synowi Dawida! Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie! Hosanna na wysokościach!»

• Niedzielą Palmową, Męki Pańskiej rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień, czas w którym rozważamy największe tajemnice naszej wiary: męki, śmierci, zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
    • Ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
    • O godz. 20.00 dziękczynne czuwanie za pontyfikat św. Jana Pawła II. Zakończymy o godz. 21.37.
  2. Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielka Środa:
    • Msza św. o godz. 18.00.
    • Spowiedź święta od 17.30 do 18.00; na spowiedź można umówić się także indywidualnie.
  3. WIELKI CZWARTEK
    • 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Po liturgii, do godz. 22.00, adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. WIELKI PIĄTEK
    • Obowiązuje post ścisły (jest to dzień bez spożywania pokarmów mięsnych, najwyżej trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta).
    • Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.30.
    • Rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00
    • Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża o godz. 18.00.
    • Spowiedź święta po liturgii do godz. 22.00
    • Adoracja przy Bożym Grobie przez całą noc, proszę o wpisywanie się chętnych na listę, która jest na stoliku prasowym. Adoracja Krzyża również po Liturgii i w Wielką Sobotę.
  5. WIELKA SOBOTA
    • Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. i dalsza Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim i adoracja Krzyża przez cały dzień do Liturgii Wigilii Paschalnej.
    • Nowenna do Bożego Miłosierdzia – 15.00. Przerwa w adoracji na sprzątanie kościoła od 15.30 do 17.30.
    • Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny:
      • Pietrzykowice 9.30,
      • Śliwice 9.45,
      • Bielawa 10.10,
      • Raków 10.30,
      • Nowy Dwór 10.55,
      • Mydlice 11.15.
      • Piszkawa 9.50,
      • Oleśniczka 10.10,
      • Kątna 10.30,
      • Dębno 10.50;
      • Brzezia Łąka w kościele: 9.00; 11.15; 12.00.
    • 20.00 – Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej – najważniejsza liturgia całego roku kościelnego. Podczas liturgii odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  6. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
    • Msze św.:
      • Brzezia Łąka o godz. 6.00, 12.00 i 18.00,
      • Kątna 9.00;
      • Śliwice 10.30;
      • Raków 10.30.
  7. W poniedziałek po Mszy wieczornej sprzątanie kościoła na święta. Proszę o pomoc zwłaszcza mężczyzn.
  8. Wielka Środa od 9.00, ks. Proboszcz odwiedzi osoby chore i starsze.
  9. Bóg zapłać za wspólne uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych.
  10. Bóg zapłać Paniom z Klubu Seniora za przygotowanie palm do kościoła parafialnego. Bóg zapłać za przygotowanie palm do kaplic filialnych.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

• I. Aleksander Remiszewski, Czernica, kawaler, Sylwia Kwiecińska, Brzezia Łąka, panna
  • I. Sebastian Warzecha, Oleśnica, kawaler, Anna Kapral, Oleśniczka, panna
  • I. Piotr Wasilewski, Wrocław, kawaler, Karolina Stępień, Kątna, panna