V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marca 2023 r.

Powiedział do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?»

• Witamy Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Macieja Małygę, który przewodniczy rekolekcjom wielkopostnym, w naszej parafii.
    • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.
    • Według dawnej tradycji, w V niedzielę zasłonięty krzyż jest elementem oczekiwania na Niedzielę Wielkanocną.
    • Możliwość nabycia palm i stroików świątecznych przygotowanych przez mieszkańców Rakowa i Bielawy. Dochód przeznaczony jest na remont kaplicy w Rakowie.
    • Środa: zakończenie rekolekcji, spowiedź rekolekcyjno – świąteczna, przy udziale zaproszonych kapłanów.
    • Czwartek – po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
    • Indywidualne spotkanie duszpasterskie, dla kandydatów do bierzmowania: czwartek i piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
    • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Śliwice, czwartek godz. 16.45; Kątna piątek godz. 16.45; Brzezia Łąka piątek godz. 9.00 i 17.30.
  3. Odwiedziny chorych przed świętami: ksiądz Tomasz w Wielką Środę 5 kwietnia od godz. 9.00, ks. Maciej w sobotę 1 kwietnia. Prosimy o zgłaszanie takich osób.
    • Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Jeśli nie będzie padać to o godz. 12.00 gromadzimy się na zewnątrz przy kościele koło krzyża. Nastąpi obrzęd poświęcenia palm i procesja wokół kościoła.
    • O godz. 10.00 dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszamy wszystkie dzieci, aby niosły kolorowe palmy.
    • Ostatnie Gorzkie Żale o godz. 17.15.
    • O godz. 20.00 dziękczynne czuwanie za pontyfikat św. Jana Pawła II. Zakończymy o godz. 21.37.
  5. Bóg zapłać za wspólną modlitwę w czasie Drogi Krzyżowej ulicami Brzeziej Łąki.
  6. W kopertach, na tacę, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  7. W zakrystii można nabyć wielkanocne baranki z białej czekolady, CARITAS w cenie 10 zł. Dochód będzie przekazany przez Caritas, na pomoc potrzebującym.
  8. Kancelaria parafialna czynna w czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej. Czasie trwania rekolekcji kancelaria jest nieczynna.