Ogłoszenia prafialne – 21 stycznia 2018r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 stycznia 2018r.

  1. Trwamy w III Niedzielę zwykłą w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan. Po Mszy św. o 12,00 wspólne kolędowanie z naszym młodzieżowym zespołem wokalno-muzycznym „Dysonans” i chórem parafialnym „Te Deum”. Po każdej Mszy św. pierwsza zbiórka do puszek na potrzeby tych zespołów. Na Mszy św. o 18,00 modlimy się w intencji Ks. Henryka Wachowiaka z racji imienin. Solenizantowi życzymy obfitości darów Bożych.
  2. Obchodzimy w tygodniu: w środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, w czwartek święto liturgiczne św. Pawła; w piątek Św. Tymoteusza i Tytusa. Msze święte nadal o g. 17,00 tylko w kościele. W Środę po Mszy św. ok. 17,40 służymy w kancelarii parafialnej. W czwartek od 17,40 będzie wizyta duszpasterska czyli „kolęda” dla tych, których nie było, bądź ich pominięto, za co przepraszamy. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św.
  3. Zakończyła się natomiast „kolęda” według miejscowości i ulic w naszej parafii. Potwierdziły się nasze prognozy o dużej ilości nowo przybywających rodzin do naszej parafii. Witamy ich bardzo serdecznie i zachęcamy do włączenia się w życie religijne parafii. Jesteśmy gotowi otworzyć nowy Krąg Małżeński Domowego Kościoła, założyć grupą oazową młodzieżową czy zastępy wędrowników, harcerzy i zuchów. Do końca lutego będą trwały zapisy. Część nowo przybyłych już jest po formacji duszpasterstw akademickich, ruchu Odnowy w Duchu Św., ruchu „Mamre”, młodzieży salezjańskiej, Skautów Europy itp. Często udzielają się poza parafią, ale deklarują współpracę z naszą parafią. To wszystko cieszy. Tak jak w każdej parafii smuci fakt bierności, wygodnictwa i lenistwa, plotkarstwa i zazdrości wśród parafian. Modlimy się o przemianę serc, bo życzliwi żyją dłużej, a potem wiecznie. POZYTYWNYM przykładem dobrej aktywności już działających w parafii wspólnot małżeńskich był ostatni wyjazd weekendowy rodzin z naszej parafii do Sokolca, gdzie przeżyliśmy nie tylko chwile wspólnej modlitwy czy zwiedzania, ale też Bal Karnawałowy i wspaniałej zabawy na śniegu i stoku. Organizatorom z całego serca dziękujemy.
  4. Nasz zespół Kultywator wyłoniony z „Klubu Seniora” uczestniczy w; Przeglądzie Piosenki Ludowej Radia Wrocław -sesja zimowa . Jako jedyny z Gminy Długołęka . Prosimy o wysyłanie SMS popierającej nasz zespół . Szczegóły podane w gablotach Brzeziej Łąki lub na stronie internetowej Gminy Długołęka . Serdecznie dziękujemy.
  5. Jak wspominaliśmy w niedzielę o 11,30 będą JASEŁKA w wykonaniu duszpasterstwa niewidomych i głuchoniemych dzieci oraz młodzieży. Po jasełkach Msza św. Serdecznie zapraszamy. Po każdej Mszy św. będziemy mogli ofiarą do puszek wspomóc to duszpasterstwo głuchoniemych i niewidomych. Będzie to pierwszy raz od wielu lat.
  6. Ksiądz Arcybiskup prosił, aby wspomóc w ostatnią niedzielę stycznia klasztory klauzurowe, dlatego w następną niedzielę 4 lutego br. będzie kolejna zbiórka na ten cel. Bowiem 2 lutego jest święto Ofiarowania Pańskiego – Światowy dzień Życia Konsekrowanego.
  7. Zachęcamy naszych Parafian do obejrzenia filmu religijnego „Ignacy Loyola” o świętym założycielu jezuitów. Brutalny żołnierz, kobieciarz, którego jeszcze interesują bogactwa, sława i władza podejmuje walkę na śmierć i życie ze swymi demonami. Więcej informacji pod telefonem 505 874 490 lub www.rafael.pl. Plakat jest wywieszony w gablocie kościoła.
  8. Już dzisiaj oazy zapraszają w sobotę 3 lutego od 9,00 do 12,35 do Parafii NMP Miłosierdzia ul. Brucknera 20/22 we Wrocławiu (wszystkie pomieszczenia ogrzewane) na DZIEŃ SKUPIENIA DLA KOBIET. Więcej informacji na plakacie w gablocie kościoła lub w Internecie: skupienie kobiet@gmail.com.