VII NIEDZIELA w ciągu roku – 19 lutego 2023 r.

A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują, abyście się stali synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

• Zbiórka ofiary do puszek z przeznaczeniem na organizację pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
    • O godz. 19.00 spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Włoch w kwietniu. Proszę o przygotowanie zaliczki w kwocie 500 zł.
    • Wtorek: Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy od godz. 17.00 do 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.
    • Środa Popielcowa: rozpoczyna okres liturgiczny Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Podobnie jak w Wielki Piątek należy powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczyć ilość pokarmów. Środa Popielcowa jest dniem, w którym winniśmy z racji religijnych doświadczyć uczucia niedosytu a nawet głodu. Środą Popielcową rozpoczynamy okres liturgiczny Wielkiego Postu. Szczególną formą przeżywania Wielkiego Postu są czyny pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Zachęcamy do podjęcia postanowień, które będą dotyczyły tych form pokuty.
    • Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem:
      • Brzezia Łąka 9.00 i 19.00;
      • Śliwice 16.00;
      • Raków 17.00;
      • Kątna 18.00.
    • Czwartek – po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
    • Piątek – W pierwszy piątek Wielkiego Postu, Kościół w Polsce będzie przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.
    • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
      • Raków, środa godz. 16.45;
      • Śliwice, czwartek godz. 16.45;
      • Kątna piątek godz. 16.45;
      • Brzezia Łąka piątek godz. 17.30
    • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu Brzezia Łąka o godz. 17.15.
    • Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 26 do 29 marca.
  1. W najbliższą niedzielę I Wielkiego Postu
    • Gorzkie Żale 17.15.
  2. Taca na cele kościoła parafialnego wyniosła 2419 zł. Bóg zapłać. Zostanie zamówiony nowy komplet obrusów ołtarzowych.

POŻEGNANIE W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Stanisław Lubelczyk (l. 74) z Brzeziej Łąki. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…