IV NIEDZIELA w ciągu roku – 29 stycznia 2023 r.

Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył usta i nauczał ich tymi słowami: …Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie.

• Zbiórka do puszek, na potrzeby Zakonów Sióstr Klauzurowych.
    • Środa – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
    • CzwartekŚwięto Ofiarowania Pańskiego, które w naszej tradycji jest nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św.:
      • Brzezia Łąka 9.00 i 19.00;
      • Śliwice 16.00;
      • Raków 17.00;
      • Kątna 18.00.
    • I piątek miesiąca; okazja do spowiedzi od godz. 17.30. w tym dniu wspomnienie św. Błażeja, patrona osób chorych na choroby gardła; po Mszy św. specjalne błogosławieństwo świecami.
    • I sobota miesiąca – ks. Maciej odwiedzi chorych od godz. 9.00. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych 11 lutego od godz. 10.00. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
    • I niedziela miesiąca – adoracyjna.
  4. Bóg zapłać za pomoc przy demontażu choinek i szopki.
  5. Zakończyliśmy wizytę kolędową. Odwiedziliśmy 465 rodzin. Serdeczne Bóg zapłać za gotowość przyjęcia, wspólną modlitwę, świadectwo wiary, życzliwość i spostrzeżenia dotyczące życia parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać za złożone przy okazji wizyty kolędowej ofiary.
  6. Kancelaria parafialna czynna środa, czwartek, piątek po Mszy św. wieczornej.
  7. W tym tygodniu jest jeszcze możliwość kolędy dodatkowej, dla tych rodzin, który nie mogły przyjąć kapłana w zaplanowanym terminie. Zgłoszenia u ks. Macieja.

POŻEGNANIE W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Teodozja Tarocińska (l. 84) z Rakowa i śp. Janina Ćwiek (l.90) z Kątnej. Wieczny odpoczynek racz imj dać Panie…