III NIEDZIELA w ciągu roku – 22 stycznia 2023 r.

Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie».

1. Dzisiejsza niedziela: obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez Pismo Święte.
    • Środa: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
    • Na prośbę Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby Zakonów Sióstr Klauzurowych. Inicjatywa stanowi jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie przed Panem Bogiem i zanoszą modlitwy uwielbienia, przebłagania i prośby oraz wdzięczności.
    • Wizyta Duszpasterska – Kolęda w tym tygodniu:
      • 23 stycznia 2023 r. poniedziałek od 16.00 Brzezia Łąka ul. Szkolna;
      • 24 stycznia 2023 r. wtorek od 16.00 Brzezia Łąka ul. Porzeczkowa, Akacjowa, Sportowa, Olchowa, Orzechowa, Kręta;
      • 25 stycznia 2023 r. środa od 16.00 Brzezia Łąka ul. Słoneczna, Spokojna;
      • 26 stycznia 2023 r. czwartek od 16.00 Brzezia Łąka ul. Brzozowa, Lipowa, Jesionowa.
      • 27 stycznia piątek od 16.00 kolęda dodatkowa.
      • Kolęda odbywa się na zaproszenia. Można jeszcze składać zaproszenia.
  4. Zbiórka ofiar na dzieło misyjne Młodzi światu wyniosła 2992 zł. Bóg zapłać.
  5. Kancelaria parafialna w sprawach pilnych czynna bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. (o 18.30)
  6. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy w Długołęce we współpracy z Sołtysem, Radą Sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Strażą Pożarną w Brzeziej Łące organizuje kolejną akcję oddawania krwi w poniedziałek 23 stycznia 2023 r., która odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Brzeziej Łące w godz. od 9 do 13.
  7. Wójt Gminy Długołęka Wojciech Błoński serdecznie zaprasza mieszkańców na Bal Seniora, który odbędzie się w piątek 27 stycznia w godzinach 17-22 w Szkole Podstawowej w Brzeziej Łące.

POŻEGNANIE W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Stanisława Lasecka (l. 88) z Brzeziej Łąki. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…