II NIEDZIELA w ciągu roku – 15 stycznia 2023 r.

Jan zobaczył podchodzącego ku niemu Jezusa i rzekł: «Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata.

1. Dzisiejsza niedziela: druga w ciągu roku liturgicznego.
    • W naszej parafii witamy przedstawicieli Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu.
    • Środa: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
    • Sobota : przypada Dzień Babci, a w niedzielę –  Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się szczególnie w tych dniach za naszych kochanych Dziadków i Babcie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana Boga. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć. Wszystkim babciom i dziadkom, z okazji Ich święta, składamy życzenia łaski dobrego zdrowia, radości  i miłości swoich najbliższych.
    • Niedziela Biblijna, przypomina nam wszystkim o znaczeniu i wartości Pisma Świętego.
    • Chór Parafialny po Mszy św. o godz. 12.00 zaprasza do wspólnego kolędowania
  4. Wizyta Duszpasterska – Kolęda w tym tygodniu:
    • 16 stycznia 2023 r. Poniedziałek od 16.00 Bielawa ul. Lawendowa, Hiacyntowa, Olchowa, Dębowa, Jodłowa, Wiązowa, Leśna;
    • 17 stycznia 2023 r. Wtorek od 16.00 Bielawa ul. Główna, Azaliowa; Brzezia Łąka ul. Młyńska, Kościelna, Malinowa, Łąkowa;
    • 18 stycznia 2023 r. Środa od 16.00 Brzezia Łąka ul. Kasztanowa, Ogrodowa;
    • 19 stycznia 2023 r. Czwartek od 16.00 Brzezia Łąka ul. Wrocławska nieparzyste, Magnoliowa, Wiśniowa, Czereśniowa, Winogronowa, Leśna;
    • 20 stycznia 2023 r. Piątek od 16.00 Brzezia Łąka ul. Wrocławska parzyste, Jagodowa
    • 21 stycznia 2023 r. Sobota od 12.00 Brzezia Łąka ul. Główna, Chmielna.
    • Kolęda odbywa się na zaproszenia. Można jeszcze składać zaproszenie na kolędę w formie papierowej lub elektronicznej.
  5. Taca na cele remontowe kościoła parafialnego wyniosła 3115 zł. Bóg zapłać.
  6. Kancelaria parafialna w sprawach pilnych czynna bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. (o 18.30)
  7. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy w Długołęce we współpracy z Sołtysem, Radą Sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Strażą Pożarną w Brzeziej Łące organizuje kolejną akcję oddawania krwi w poniedziałek 23 stycznia 2023 r., która odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Brzeziej Łące w godz. od 9 do 13.
  8. Wójt Gminy Długołęka Wojciech Błoński serdecznie zaprasza mieszkańców na Bal Seniora, który odbędzie się w piątek 27 stycznia w godzinach 17-22 w Szkole Podstawowej w Brzeziej Łące.

POŻEGNANIE

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Henryk Węgrzyn (l. 72) z Piszkawy; śp. Tadeusz Dworaczek (l. 82) z Kątnej; śp. Katarzyna Rączka (l. 72) ze Śliwic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…