UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25 grudnia 2022 r.

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, z tego, co się stało.

1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
    • PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA. Msze św.:
      • Brzezia Łąka 7.30; 12.00; 18.00.
      • Kątna 9.00;
      • Śliwice 10.30;
      • Raków 10.30;
      • Naszą modlitwą i ofiarą złożoną na tacę wspierać będziemy Papieski Wydział Teologiczny i Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu
    • Wtorek, 27 grudnia; święto św. Jana Apostoła po Mszy św. poświęcimy przyniesione wino.
    • Środa, 28 grudnia; święto świętych Młodzianków, męczenników
    • Piątek, 30 grudnia; święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Otaczamy naszą modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii.
    • Sobota, 31 grudnia; Msza św. i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku kalendarzowego w kościele parafialnym o godz. 18.00.
  3. Spowiedź: – w tygodniu 15 min. przed Mszą św.
  4. W najbliższą niedzielę 1 stycznia: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy św. niedzielny. Nie ma Mszy św. o 7.30. Dodatkowa Msza św. w Śliwicach o godz. 10.30.
    • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w sobotę 7 stycznia w ramach spotkania opłatkowego które odbędzie się o godz. 16.00.
  5. W tym roku podobnie jak w ubiegłym, odwiedzimy z wizyta duszpasterską te rodziny naszej parafii, które wcześniej wyrażą taką wolę. Deklaracje zgłoszenia „kolędy” są w opłatkach wraz z listem od duszpasterzy, jak również na stoliku z gazetami, dostępne są również na stronie internetowej parafii. Rodziny które chcą, aby odbyła się „kolęda” proszone są o wypełnienie deklaracji albo w formie papierowej albo elektronicznie do 31 grudnia. Kolęda rozpocznie się 2 stycznia.
  6. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła parafialnego na Święta: dzieciom naszej parafii za serduszka z dobrymi uczynkami, rodzinie p. Maciąg za ofiarowane choinki do kościoła, rodzinie p. Haba za zbudowanie szopki, wszystkim którzy ubierali i dekorowali Kościół.
  7. Już dziś zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który odbędzie się jak warunki pozwolą, 6 stycznia po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy całe rodziny, gwarantujemy korony, śpiewniki i radosną atmosferę.
  8. Na stoliku prasowym znajduje się informacja o planowanej pielgrzymce parafialnej do Włoch w kwietniu 2023 r., zapisy u ks. Tomasza.

Wszystkim parafianom i przybyłym gościom życzymy
błogosławionych, pełnych radości i pokoju serca,
szczęśliwych Świąt Narodzenia Naszego Pana i Boga Jezusa Chrystusa

Ks. Tomasz Płukarski