III NIEDZIELA ADWETU – 11 grudnia 2022 r.

«Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: „Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on”».

1. Dzisiejsza niedziela III adwentu – Gaudete czyli radości:
    • Taca przeznaczona na cele remontowe kościoła parafialnego.
    • Zbiórka ofiar do puszki na wsparcie Kościoła na Wschodzie.
    • Roraty: od poniedziałku do piątku o godz. 18.00; w soboty o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci z lampionami i serduszkami dobrych uczynków, a także dorosłych i młodzież. Przed Mszą św. odmawiamy „dziesiątek różańca świętego”.
    • Czwartek: Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do 20:00. To nasze adwentowe czuwanie i czas na osobistą modlitwę. W trakcie Adoracji okazja do spowiedzi św.
    • Piątek: Osoby chcące pomóc w organizacji „Orszaku Trzech Króli” zapraszamy na spotkanie po Mszy św. wieczornej na plebanii.
    • Sobota: po Mszy wieczornej koncert organowy w wykonaniu p. Agnieszki Tarnawskiej, absolwentki Akademii Muzycznej w Poznaniu, Laureatki licznych Międzynarodowych Koncertów Organowych. W programie znane utwory Bacha i innych kompozytorów.
  3. W najbliższą niedzielę, IV adwentu
    • Rozpoczniemy nasze rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku.
    • Ubieranie choinek i strojenie kościoła jest planowane na środę 21 grudnia po Mszy św., o godz. 18.00. Serdecznie prosimy o zaplanowanie czasu na pomoc przy tych pracach.
  4. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczyste przeżycie Odpustu Parafialnego.
  5. Osoby z Rady Parafialnej oraz wolontariusze roznoszą opłatki rodzinom naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary. Opłatki są również do nabycia w zakrystii. Małe świece do nabycia w zakrystii w cenie 10 zł. Kalendarz katolicki na stoliku prasowym w cenie 5 zł.
  6. W tym roku podobnie jak w ubiegłym, odwiedzimy z wizyta duszpasterską te rodziny naszej parafii, które wcześniej wyrażą taką wolę. Deklaracje zgłoszenia „kolędy” są w opłatkach wraz z listem od duszpasterzy, jak również na stoliku z gazetami, dostępne są również na stronie internetowej parafii. Rodziny które chcą, aby odbyła się „kolęda” proszone są o wypełnienie deklaracji albo w formie papierowej albo elektronicznie do 31 grudnia. Plan kolędy jest podany wraz z deklaracja zgłoszenia kolędy.

KALENDARZ LITURGICZNY NA TYDZIEŃ:

• 13 grrudnia (wtorek) – św. Łucji, dziewicy i męczennicy (wspomnienie)
  • 14 grudnia (środa) – św. Jana od Krzyża, prezbitera (wspomnienie)

z życzeniami Błogosławieństwa Bożego na III tydzień Adwentu

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz