XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 30 października 2022 r.

Jezus rzekł do Zacheusza: «Syn Człowieczy przyszedł odszukać i zbawić to, co zginęło».

• To uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła.
    • Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.
    • Poniedziałek – ostatni różaniec o godz. 17.30.
    • Wtorek – 1 listopada; Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu: Brzezia Łąka 7.30 i 10.15; Śliwice 7.30; Kątna 9.00 Raków 9.00. Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 12.00, po której nastąpi procesja z modlitwą za zmarłych. Po procesji będzie okazja do poświęcenia nowych pomników. Szczególnie w tym dniu szczególnie pamiętajmy o wartości modlitwy, o Mszy św. z Komunią św. i o modlitwie wypominkowej.
    • Środa – 2 listopada; Dzień Zaduszny, będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. Msze św.: Śliwice i Raków godz. 17.00; Kątna i Brzezia Łąka godz. 18.00.
    • Czwartek – 3 listopada; Nabożeństwa wypominkowe w kościele parafialnym rozpoczynają się o godz. 18.00; połączone są z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a następnie jest Msza święta. Szczegółowy program jest na stronie internetowej i w gablocie. W kaplicach filialnych modlitwa wypominkowa w niedzielę.
    • I czwartek miesiąca modlitwa w intencji powołań i powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. do godz. 20.00.
    • I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 17.30; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
    • I sobota miesiąca – odwiedziny osób chorych i starszych z Komunią św. od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie takich osób. Po Mszy św. wieczornej, zmiana tajemnic różańcowych.
    • Sobota – wszystkie dzieci naszej parafii zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Brzeziej Łące w godz. od 11.00 do 14.00. Hasło tegorocznego balu: „Błogosławieni którzy wprowadzają pokój”. Zachęcamy do przebrania się za mieszkańców nieba – ulubionych świętych. Przewidziane są miłe atrakcje dla dzieci.
    • Pierwsza miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • Po Mszy św. o godz. 12.00 koncert patriotyczny przygotowany przez chór parafialny Te Deum.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na Dzieła Misyjne. Zebrana kwota to 980zł.
  5. Przy wyjściu z kościoła można pobrać kartki wypominkowe. Prosimy o wpisywanie nazwisk drukowanymi literami, a także wpisać miejscowość i ulicę ofiarodawcy.
  6. Kancelaria parafialna czynna, w środę, czwartek i piątek w godz. 18.30 do 19.00.
  7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i cały nadchodzący tydzień. Serdeczne życzenia składamy wszystkim obchodzącym osobiste czy rodzinne uroczystości.