XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 września 2022 r.

Jezus rzekł do tłumów: „Kto nie dźwiga swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem.”

• Pierwsza miesiąca; po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • Na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone przybory szkolne. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. dzieci wraz z rodzicami.
    • Poniedziałek, Środa po Mszy św. wieczornej próba chóru parafialnego. Zapraszamy do chóru chętne osoby: kobiety i mężczyzn.
    • Czwartek, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. W tym dniu prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.
  3. W piątek 16 września na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie naszej archidiecezji przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Organizujemy wyjazd autokarem na czuwanie. Wyjazd będzie w piątek o godzinie 14.00. Powrót do Parafii z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim.
  4. Msza św. na rozpoczęcie przygotowania do I Komunii św. dla dzieci z klas III i rodziców zostanie odprawiona w niedzielę 18 września o godz. 10.00.
  5. Kancelaria parafialna czynna, od środy do piątku, w godz. 18.30 do 19.00.
  6. Spowiedź św.: w dni powszednie i w niedzielę – 10 min. przed Mszą św.

POŻEGNIANIE

Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Zdzisławę Pindral (l. 80) z Wrocławia; śp. Mariana Pleśniaka (l. 74) z Boguszyc, śp. Krystynę Kulak (l. 69) z Oleśniczki.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Ks. Tomasz Płukarski – proboszcz

Ks. Maciej Zacharczuk – wikariusz