XX niedziela zwykła – 14 sierpnia 2022 r.

„Jezus powiedział do swoich uczniów: «Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął.»”

• XX niedziela zwykła. Dzisiejsze ofiary na tacę, decyzją księdza Arcybiskupa przeznaczone są na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu
    • Poniedziałek, 15 sierpnia, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Porządek Mszy św. niedzielny. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej, po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Ofiary złożone do puszki, będą przeznaczone na budowę nowych kościołów w naszej archidiecezji. W tym dniu przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego. Modlić się będziemy za tych, którzy stoją na straży naszej Ojczyzny.
    • Środa – nowenna do NMP Nieustającej Pomocy
    • Kancelaria czynna w dni powszednie od 18.30 do 19.00.
    • 22 sierpnia w Rakowie o godz. 19.00, oraz 26 sierpnia w Kątnej o godz. 19.00, święto patronalne – Odpust. Zapraszam do wspólnej modlitwy w kaplicach filialnych.

KALENDARZ LITURGICZNY

• 17 sierpnia (środa) – św. Jacka (wspomnienie)
  • 20 sierpnia (sobota) – św. Bernarda (wspomnienie)

ŻYCZENIA

Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzę pięknego tygodnia!